Спеціальні потреби

Актуально

Колишнiй посол Пайфер коментує вибори

Поки відносно кандидатури майбутнього прем’єра точаться дебати, щодо самих виборів і українські і міжнародні експерти та спостерігачі, в тому числі i колишнiй посол США в Українi Стівен Пайфер, погоджуються – вони відповідали всім стандартам демократії. В iнтерв`ю Голосу Америки вiн серед iншого сказав:

«Все, що побачив та почув від національних та міжнародних спостерігачів, додає, що ці вибори були вільними та чесними. Ніяких систематичних зловживань з боку уряду, які мале місце на минулих виборах та на виборах у дев’яносто дев’ятому, ми не побачили. Так що для українців це велика перемога».

Партія регіонів не перемогла, а Ющенко не програв, так вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Натомість переможцем він бачить об’єднану помаранчеву команду, але об’єднану на новому фундаменті. Він додає, що коаліція помаранчевих зробить можливим ефективне функціонування державного апарату наступні чотири роки лише за певних умов:

«Основною умовою створення коаліції є питання, чи зможуть президент Ющенко та пані Тимошенко знову працювати в єдиному напрямку. Головне, чи зможуть вони подолати розбіжності, які стали причиною відставки Тимошенко з посади прем’єра у вересні. Якщо це їм вдасться, саме ця команда зможе повернутися до цінностей помаранчевої революції, побудувати вільну економіку та просунути Україну у напрямку європейських та трансатлантичних інституцій».

В минулому році Тимошенко звинувачували у провадженнi політики, яка погіршила економічні показники України та відштовхнула західного інвестора. І хоча Стівен Пайфер погоджується, що були допущені певні помилки, причина економічної нестабільності, яка виникла за час прем’єрства Тимошенко, в іншому:

«Найбільшою проблемою, а особливо в економічному секторі, було те, що у президента та прем’єра не було спільної програми дій. Президент пішов в одну сторону, прем’єр – в іншу. Тому ключова умова успішної економічної політики нової коаліції – єдність позицій».

Пайфер додав, що iнвестори, чи то вiтчизнянi, чи іноземні, завжди прагнуть передбачуваності, вони хочуть знати, яким завтра буде економічний клімат. І коли вони чують єдиний голос уряду, бачать єдину позицію - для них це головне.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG