Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко – гість Російської служби ГА

Лiдерка БЮТ Юлiя Тимошенко сьогоднi була гостем по телефону програми російської служби Голосу Америки «Говоріть з Америкою». Вона серед іншого сказала, що парламентські вибори в Українi закрiпили бажання людей продовжити тi змiни, яким дала початок помаранчева революція.

Ведуча програми Iнна Дубiнська насамперед запитала в екс-прем`єрки, що на її погляд, змiнилося в Українi після помаранчевої революції i чим парламентські вибори вiдрiзнялися від останніх президентських. На це Юлія Володимирівна вiдповiла:

«Я думаю, перше, що змiнилося це те, що люди вже не почуваються статистами в усіх політичних процесах, а їх активними учасниками».

Юлiя Тимошенко додала, що в Українi зовсiм по-iнакшому проходили парламентські вибори. «Це були першi за 15 рокiв незалежності України чесні вибори та абсолютно такi, якi давали людинi право вільно висловити свою думку i чесно вiддати свiй голос», сказала вона. Водночас вона визнала, що в деяких регiонах були відхилення, але це, як пiдкреслила вона, вже абсолютно не було те, що вiдбувалося за Кучми, коли «фальсифікації сягали тотальних розмiрiв».

Лiдерка БЮТ також наголосила, що в Українi від часу революції змiнилися усi iнформацiйнi поля i сьогоднi там діють на порядок вільніші та чесніші засоби масової iнформацiї.

I, на думку Юлії Володимирiвної, парламентські вибори в Українi продемонстрували ще одну річ:

«I важливо, що парламентські вибори закрiпили, абсолютно чітко закрiпили бажання людей продовжити тi змiни, якi почалися в час президентської кампанії i якраз на парламентських виборах люди в сукупності вiддали бiльшiсть голосiв тим силам, якi пiд час помаранчевої революції стояли по однiй стороні барикад».

Юлія Тимошенко також прокоментували заклики політичних сил, якi, не подолавши прохiдний бар`єр, закликали до проведення повторного пiдрахунку голосiв:

«Просто партiям, якi не змогли перейти три-процентний бар`єр, потрібно змиритися з тим, що вони просто не завоювали достатньої підтримки людей в Українi. I я думаю, що усi ці заяви, вони більше носять функції напевне бiльше такого собі виправдання, що вони не змогли перейти три-процентний бар`єр, чим реальної такої сутi фальсифікації виборiв».

Через кілька тижнiв, пiдкреслила екс-прем`єрка, все воно втихомиреться i вiдкриється шлях до сформування нормальної, стабільної поманарчевої коаліції в парламентi. «I якщо ми знайдемо мудрість таку помаранчеву коаліцію створити, то тодi довголiтня стабільність в Українi стане реальністю», -- зазначила вона.

Юлія Тимошенко також дала вiдсiч тим, хто намагається дискредитувати її як популіста-реприватизатора:

«Я можу твердо заявити, що я залишаюся на позиціях -- цілковито зрозумiлих у 21-ому столітті – ринкової побудови економіки i альтернативи цьому просто не iснує».

I з другої сторони, продовжила лiдерка БЮТ, принцип верховенства права буде тим чинником, який дасть кожному якесь вiдчуття справедливості. Це та основа, той ідеал, якi повиннi стати реальністю нашого життя, сказала вона. Юлiя Тимошенко також зазначила, що саме через відстоювання нею цих iдеалiв сьогоднi в кланових сім`ях в Українi, якi, я сказала вона, комфортно собі живуть у тiнi, панує панiчний страх.

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG