Спеціальні потреби

Актуально

Сполучені Штати взялися за нелегалів

Сполучені Штати - країна іммігрантів. Однак віднедавна тут точаться дебати з приводу незаконної імміграції. За офіційними даними, в Америці мешкає від 8 до 9 мільйонів нелегалів. І кожного року сюди прибуває ще пів мільйона.

Минулої суботи в Лос-Анджелесі понад 500 тисяч людей вийшли на демонстрацію, вимагаючи від Конгресу скасувати проект, схвалений Палатою представників. Документ передбачає спорудження загорожі довжиною у 1100 кілометрів уздовж американсько-мексиканського кордону, та визнання нелегалів і організацій, що їм допомагають, порушниками закону. Акції протесту пройшли також в інших містах, таких як Даллас, Фінекс, Мілвокі та Коламбус. Приміром Маріана народилася в Мексиці. В Америці ж нелегально проживає вже 15 років. Тут народилися її діти. І якщо версія Палати представників набере чинності, то Маріанна стане злочинцем.

Між тим проект Президента Джорджа Буша більш прихильний до нелегалів. Він передбачає посилення охорони кордонів, щоб «прикрити» мережі підробки документів і зупинити торгівлю людьми. Президент також хоче створити програму гостьових віз для бажаючих працювати у США. Іноземці матимуть право на роботу, без виду на постійне проживання чи громадянство. Та аналітики побоюються, що президентський план може призвести до зменшення зарплат для всіх американців. Адже у США приїжджатиме дешева робоча сила. І тоді не буде різниці, чи людина важко працює, чи зацікавлена багато працювати. Якщо вона не погодиться на маленьку платню, то не отримає роботу, кажуть експерти.

Втім, навіть у лавах республіканської партії президента Буша єдності у цьому питанні наразі немає. Законодавці поділилися на два табори: ті, які зацікавлені у дешевій робочій силі й ті, які вважають нелегалів серйозним тягарем для американської економіки, системи освіти і охорони здоров'я, а також правопорядку. Зокрема конгресмен-республіканець Том Танкрейдо вважає, що злочини, які чинитимуть іммігранти, Сполучені Штати будуть не в змозі контролювати. Адже покарання, до яких вдаються у таких випадках, згідно з законодавством США, це - депортація. Утім навіть цей, так би мовити безвинний вид покарання, на думку Маріани зруйнує її родину.

У понеділок відповідні акції протесту пройшли і у Вашингтоні, де американські законодавці вирішують, що робити з нелегалами. Деякі пропонують оголосити амністію. Але проти цього виступає президент Буш, який побоюється, що це лише посилить нелегальну імміграцію. Результати ж дебатів у Сенаті будуть відомі за два тижні.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG