Спеціальні потреби

‘‘Мінетмен’’ виступили проти нелегальної імміграції


У Сполучених Штатах - країні яка, як відомо, є країною іммігрантів, існує чимало противників нелегальної імміграції. Найактивніші з них об'єдналися в організацію ‘‘Мінетмен’’. Її опоненти стверджують, що ‘‘Мінетмен’’ використовують тактику ''залякування'' для просування своїх анти-іммігрантських поглядів.

Як би там не було, а ця організація зростає по всій країні. Саме її активність і стала одним з тих факторів, які поставили перед Конгресом питання реформи імміграційної системи. Минулого року Мінетмени почали патрулювати американсько-мексиканський кордон у штаті Арізона. Вони поставили собі на меті відслідковувати порушників кордону і повідомляти про це правоохоронців. На сьогодні Мінетмен переросли у загальнонаціональну організацію. Джордж Таплан започаткував її відділ у Вірджинії, коли місто Герндон оголосило про відкриття центру для поденних робітників. До центру, де збираються переважно нелегальні іммігранти, приїжджають працедавці у пошуках тимчасової робочої сили. Мінетмени фотографують машини таких людей і передають знімки федеральним органам влади. Діяльність організації не сповільнила нелегальну імміграцію, але допомогла винести питання на національний рівень. Тепер навіть захисники прав іммігрантів визнають, що Мінетмени озвучують зростаюче занепокоєння американців імміграційними проблемами.

Аби виправити ситуацію, Конгрес розглядає 3 окремі законопроекти імміграційної реформи. Мінетмен підтримують найбільш суворі заходи, серед яких і побудова спеціальної загорожі вздовж кордону з Мексикою та запровадження кримінальної відповідальності за проникнення до країни нелегально. Втім, захисники прав іммігрантів говорять, що новий закон повинен враховувати нестачу робочої сили у США, що приваблює сюди іноземців. Обидві сторони зараз мобілізують сили, щоб вплинути на хід імміграційних дебатів та обрати під час виборів у листопаді членів Конгресу, які будуть підтримувати їх позиції у майбутньому.

XS
SM
MD
LG