Спеціальні потреби

В одному мiстечку США людям заборонили палити


У Каліфорнійському містечку Калабасас, що у передмісті Лос Анджелесу, вступила в силу найсуворіша у Сполучених Штатах заборона паління, де мер заявив, що немає такого права як право палити.

Ця заборона є фактично частиною нових тенденцій у США і Європі, які призводять до зменшення кількості курців і, відповідно, катастрофічного зниження продажу цигарок. Калабасас - останнє з понад 2 тисяч американських міст і округів, які забороняють паління. І закон щодо цього досі найсуворіший, забороняючи паління в усіх місцях громадського користування - у закритих приміщеннях і просто неба. Мер містечка каже, що всі люди мають право дихати чистим повітрям. З таким поглядом не погоджується Аманда Шварц, який стверджує, що це - неконституційно, бо люди повинні мати право робити те, що їм хочеться, так довго як вони нікому не шкодять. Прихильники заборони паління кажуть, що тютюновий дим по-справжньому шкодить некурцям, які перебувають поруч з курцем. Заборони паління мають на меті запобігти цьому. У 2005 році кількість сигарет, проданих у США, впала до найнижчого за останніх 55 років рівня. Працівники охорони здоров'я і активісти кажуть, що цьому сприяли кампанії проти паління і заборони паління в громадських місцях.

Чи заборони паління дійсно переконують людей кинути палити? За всіма ознаками - так. Згідно з результатами кількох досліджень, заборони відохочують дітей від паління, зменшують кількість сигарет, що їх курці палять, і спонукують більше людей кинути палити. Дейвид Сполдинґ палив сигарети 20 років, але кинув цю звичку коли його працедавець, страхувальна компанія Блу Крос, заборонила паління на робочих місцях. Він каже, що якби не це, він б ніколи не кинув палити. І як заявив президент цієї фірми Марк Менлі, Сполдинґ - не єдиний. «Коли ми ввели цю політику, 18 відсотків наших працівників палили. Сьогодні, рік після цього, курців є 15 відсотків» - каже він.

Тенденція забороняти паління поширилась на Європу. 2 роки тому Ірландія заборонила паління в своїх знаменитих барах, а Великобританія має незабаром ввести таку ж заборону в своїх. Проте, хоч кількість курців в розвинутих країнах падає, вона продовжує зростати в країнах на шляху розвитку. Паління є другою по кількості жертв причиною смерті в світі. Щороку від пов'язаних з цим хворіб вмирає приблизно 5 мільйонів людей. Повчальними є висновки недавнього дослідження, проведеного Всесвітньою організацією охорони здоров'я: імовірність умерти, не доживши до похилого віку, набагато більша у курців ніж у людей, які ніколи не палили, або в курців, які кинули палити.

XS
SM
MD
LG