Спеціальні потреби

Актуально

БЮТ i Соцпартiя закликають не гаяти часу

БЮТ і Соціалістична партія розцінюють новий документ про коаліцію, підготовлений «Нашою Україною», як затягування часу. Як заявили на спільній прес-конференції в Києві Юлія Тимошенко i Олександр Мороз, вони ігнорують будь-які нові документи і закликають «Нашу Україну» підписати Меморандум про коаліцію, узгоджений ще до виборів.

Не змарнувати другий шанс, подарований вибором народу, на «помаранчеву» коаліцію. До цього закликали президента лідери Соцпартії і БЮТу, які вийшли на прес-конференцію удвох. Олександр Мороз і Юлія Тимошенко перед камерами підписали до Віктора Ющенка відкритого листа. Його сенс, якщо коротко – зволікання смерті подібне. Говорить лідер СПУ:

«Ми стривожені позицією Нашої України, невизначеністю Нашої України в цьому відношенні і хотіли б, щоб скоріше відбувалися ті процеси і ті домовленості, яких чекає суспільство».

Підтвердження такого зволікання двоє лідерів бачать у документі, запропонованому їм на підпис «Нашою Україною». Як мовиться там, в основі об`єднання НСНУ, БЮТ і СПУ має лежати прагнення реалізувати програму президента. Говорить Юлiя Тимошенко:

«Це протокол про те, що трава зелена, сонце яскраве і взагалі прийшла весна. Я думаю, про це зайвий раз писати в протоколі не потрібно. І мені шкода, що потрібно було 10 днів втратити для того, щоб Наша Україна зрозуміла, що треба єднатися навколо програми президента. Для нас з Олександром Олександровичем це є зрозумілим».

Не треба ніяких нових протоколів і програм, -- наголошують Тимошенко і Мороз. Треба підписати Меморандум, погоджений ще до виборів, в якому, зокрема, сказано: прем`єра висуває той член коаліції, який набере найбільше голосів. Як повідомила лідерка БЮТ, наразі з нею переговорів про прем`єрство ніхто з «Нашої України» не веде. А на запитання журналіста, поставлене мовою сленгу: чи не вважає вона, що її «розводять», відповіла:

«Якщо і “розводять”, то не мене. А “розводять” країну. “Розводять” людей, які голосували».

Лідерка БЮТ вкотре категорично заперечила будь-яку можливість співпраці у владі з Регіонами. Ніякого “політичного кровозмішання”, відрізала екс-прем”єрка:

«Ми бачимо Партію регіонів в опозиції. І як опозиції їм мусять бути надані певні інструменти, щоб вони виконували функції опозиції. Вони можуть очолити декілька комітетів. Я погодилась би, щоб призначити керівника Рахункової палати. Але це виключно функції опозиції. Ніякого змішання крові політичної тут бути не може».

А на запитання, чому ж вона тоді на очах у мільйонів єднала помаранчеву стрічку з блакитною, Тимошенко заявила:

«Я, об`єднуючи дві стрічки, помаранчеву і блакитну. Я мала на увазі об`єднання народу України на базі знаходження справедливості як для тих, хто живе на Сході, так і для тих, хто живе на Заході. Для народу України об`єднувались ці стрічки, а не для кланів нової і старої влади».

Як повідомили лідери Соцпартії і БЮТу, свій відкритий лист вони передадуть до секретаріату президента, а відповіді чекатимуть у вигляді підписання Меморандуму про створення коаліції демократичних сил.

І вже є реакція на заяви двох лідерів з боку «Нашої України». Нашоукраїнець Роман Зварич висловив здивування звинуваченнями у зволіканні з коаліцією. Як він нагадав, щоб формувати парламентську більшість та вести переговори про поділ посад, треба принаймні дочекатися офіційного оголошення результатів виборів.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG