Спеціальні потреби

Актуально

Україна i Росiя не домовились щодо кордону

Сьогоднішні російсько-українські переговори щодо розмежування кордону в акваторії Чорного та Азовського морів завершилися практично безрезультатно. Найбільше розбіжностей у тому, де має пролягати розподільча лінія в Керченській протоці.

Двадцять четвертий раз українські та російські експерти намагалися домовитися, де має проходити державний кордон в акваторії Чорного та Азовського морів. Черговий київський раунд не зблизив позиції сторін. Засідання за закритими дверима тривало довше, ніж планувалося.

Сторони не дійшли згоди, за яким принципом проводити розмежування. Українська делегація пропонує спочатку провести серединну лінію акваторією Азовського моря. Потім її модифікувати у відповідності до пропорційності довжини узбереж з урахуванням принципу справедливості. Росіяни не погоджуються. Кажуть, що на якійсь дільниці треба застосовувати принцип серединної лінії, на якісь- пропорційності, на якійсь – справедливості. Українці не бачуть в цьому логіки. Керівник української делегації заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко твердить, що пропозиції росіян не знають аналогів в міжнародній практиці.

Немає згоди й в тому, де має проходити міждержавний кордон в Керченській протоці. Українці хочуть провести його там, де колись була адміністративна лінія між Російською Федерацією та Українською Республікою за часів Радянського Союзу. В цьому випадку Україна отримує глибшу частину протоки, де можуть проходити кораблі. Як доказ наводять навігаційні карти. Це не влаштовує росіян. Вони не визнають представлені документи радянських часів, каже спецпредставник російського МЗС Валерій Кенякін:

«Морські акваторії в радянський період не делімітувалися. Безумовно українська сторона права, існували якісь домовленості між господарюючими суб'єктами, прикордонними загонами і так далі. Але з нашої точки зору вони нелегітимні. Оскільки не затверджувалися законодавчими органами України або Росії. Тому ми вважаємо, що офіційно кордон не проводився і легітимно не існує».

Українці нагадують партнерам, що саме за такими ж радянськими картами Росія проводила морський кордон із прибалтійськими державами. Бутейко вважає це серйозним аргументом:

Ми виходимо з того, що всі карти, які колись публікувалися в Радянському Союзі, вони не могли бути ініціативою місцевих влад, чи якихось структур. Це робилося відповідним підрозділом картографії та геодезії Кабінету Міністрів Радянського Союзу. І тому на наш погляд, все це робилося відповідно до тієї законодавчої бази, яка існувала в той час».

Черговий раунд переговорів заплановано на травень.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG