Спеціальні потреби

Триває спiр i в справi виборiв мера Києва


Рішення Вiталiя Кличка очолити коаліцію проти новообраного київського мера розходиться з позицією партії “ПОРА-ПРП”. Про це заявив голова політради “ПОРИ” Владислав Каськів. Взагалi ситуація довкола формування влади в Києві багато в чому повторює післявиборчу ситуацію в загальнонаціональному масштабі.

Нові вибори мера – цього домагатиметься коаліція “За справедливий Київ”, створена в суботу 15 квітня в Київській міській раді. Обурення “справедливих” викликав союз столичного голови Леоніда Черновецького з вчорашніми запеклими опонентами на виборах – “Нашою Україною” і Партією регіонів. До бунтівної коаліції, що розколола Київраду, увійшли 3 фракції – БЮТ, ПОРА-ПРП та Громадський актив Києва, а очолив похід “порист” Віталій Кличко.

А тим часом як заявляє голова політради “ПОРИ” Владислав Каськів, це рішення було особистим вибором Кличка, яке жодною мірою позицію партії не відбиває:

«Мені така дія з його боку здається дивною. На превеликий жаль, я хотів би, щоб Віталій, перш ніж прийняти таке рішення, провів би відповідні консультації чи хоча б повідомив своє рішення своїм політичним партнерам, з якими він провів свою кампанію. З тих чи інших причин це не сталося».

Громадянська партія “ПОРА” вважає Черновецького законно обраним мером, -- заявив Каськів. За його словами, вимоги дотримання коаліційної цноти в міській раді, покликаній займатись суто господарськими питаннями, є політичною спекуляцією. Очолені Кличком “справедливі”, що повстали проти об`єднання з регіонами, на його думку, банально б`ються за посади:

«В Києві все те саме, лиш тільки замість посади прем`єр-міністра розігрується посада секретаря Київради... Більшість в Київраді це ілюзія, міф.... Більшість може сформуватися або навколо чіткого плану розвитку міста, або навколо інтересів. Крапка. Чіткого плану розвитку міста ми поки що не побачили, отже, це чистий дерибан посад».

Владислав Каськів заперечив існування розколу в партії ПОРА. Проте він не дав чіткої відповіді на запитання, кого підтримує фракція ПОРИ у Київраді – його чи Кличка, зауваживши, що наразі на фракцію чиниться тиск і йде торгівля мандатами.

Нагадаю: за результатами виборів 26 березня БЮТ отримав у Київраді 41 місце, Блок ПОРА-ПРП – 14 і Громадський актив Києва – 7. Відтак ці три фракції, що утворили коаліцію “За справедливий Київ”, мають 62 мандати – це більшість у Раді, що має 120 місць.

А тим часом новообраний столичний голова звернувся до всіх політичних сил, що пройшли до Київради, із закликом сідати за стіл переговорів. У понеділок прес-служба Леоніда Черновецького поширила заяву, в якій мер пропонує не гаяти час на з`ясування стосунків і торги щодо посад. “Полишити ідейні суперечки, припинити парад амбіцій і розпочати конструктивний діалог, покликаний забезпечити розвиток та процвітання міста Києва як столиці України та великого європейського міста”, -- сказано у зверненні.

XS
SM
MD
LG