Спеціальні потреби

НСНУ висуває пропозицiї черговому уряду


Заклики експертів учасникам майбутньої урядової коаліції домовлятися не про розподіл посад, а навколо програми дій, знаходять відгуки. Напередодні власний варіант економічної стратегії Кабміну представила «Наша Україна». Сьогодні своє бачення висловив радник президента Олександр Пасхавер. Він також поділився своїми зауваженнями та пропозиціями політичним силам, які формуватимуть уряд.

Мінімальна місячна зарплата - 100 доларів, середня по країні - 200. Такі завдання пропонує виконати майбутньому коаліційному уряду до кінця нинішнього року «Наша Україна». Загалом в програмі партії близько півсотні пріоритетів. Кабінет Міністрів має забезпечити зростання економіки на 7 відсотків, а приток інвестицій до 20 мільярдів доларів. Ці та інші завдання мають об`єднати учасників урядової коаліції, вважають у пропрезидентській партії.

Згодом свої побажання висловив і позаштатний радник Віктора Ющенка - Олександр Пасхавер. Він назвав не дуже коректним виностити до коаліційної угоди цифри. Натомість документ має містити принципи взаємодії урядовців та визначати межі їхніх дій. В тому, що переговори йдуть довго, експерт не вбачає проблем, зауважуючи – для економіки краще «невизначеність з подальшою ясною поведінкою уряду», ніж швидкі домовленості.

Пасхавер вважає, що коаліція має повернутися до зняття ембарго на продаж землі. На думку експерта, така заборона гальмує приток інвестицій в сільське господарство.

Новому складу парламенту доведеться зробити низку непопулярних кроків, каже експерт. Зокрема, скасувати декілька популістських законів, ухвалених попередниками. Напередодні виборів народні обранці наобіцяли більше, ніж здатен витримати державний бюджет. Незабезпечені виплати можуть розрушити інфляцію і призвести до значного зростання цін. Хоча вони й так будуть рости, каже радник президента. Адже, як зазначив вiн, зростає вартість енергоносіїв, комплектуючих, зарплати працівникам, а значить і собівартість продукції:

«Ціни на все будуть зростати. Цього не уникнути, як морозу взимку. Ті, хто обіцяють, що вони прийдуть і зупинять підвищення цін, можу вам сказати як професіонал, просто брешуть».

Ймовірне зростання вартості енергоносіїв, насамперед газу, залишається найбільшим ризиком для розвитку української промисловості. Про це заявили експерти Мінекономіки. Воно оприлюднило прогноз розвитку на перше півріччя нинішнього року. Аналітики відомства передбачають зростання промвиробництва країни до 2%. У зоні ризику – хімічні та металургійні підприємства. Доля енергоносіїв у собівартості їхньої продукції досить висока.

XS
SM
MD
LG