Спеціальні потреби

В Україну прибув гуманітарний вантаж з США


Сьогодні до Києва прибув гуманітарний вантаж зі Сполучених Штатів. З нагоди річниці аварії на атомній станції Фонд допомоги дітям Чорнобиля та американський Держдепартамент надіслали ліки та обладнання для дитячих клінік. Незабаром найсучасніше устаткування з'явиться в кожній області України. Лікарі відзначають, що завдяки раніше подарованому обладнанню вдалося врятувати сотні дитячих життів.

В київсьому аеропорту Бориспіль зустрічали літак з гуманітарною допомогою із Сполучених Штатів. Фонд допомоги дітям Чорнобиля і Держдепартамент США до річниці аварії надіслали медичні прилади та ліки на майже три мільйони доларів. В ящиках – обладнання для інтенсивної допомоги новонародженим. Вони потрібні дітям, хворим на рак та із вродженими вадами серця.

Забезпечити один лікарняний кабінет сучасним устаткуванням коштує 70 тисяч доларів, каже засновник Фонду допомоги дiтям Чорнобиля Надія Матківська. Як сказала вона, Фонд дружини президента Катерини Ющенко хоче за спонсорські пожертви створити мережу таких центрів:

«Пані Катерина вибрала 25 шпиталів по всій Україні – один шпиталь на область. Щоб зробити велике підсилення. І залучити інші держави – Англію, Францію, Іспанію, Португалію, Америку, Канаду. Хто тільки хоче допомогти і вибрати один шпиталь».

Обладнання та ліки, які привезли зі Сполучених Штатів доставлять в 12 українських дитячих лікарень.

Виконавчий директор Фонду Олександр Кузьма каже, що за сімнадцятирічну історію організації – це вже тридцять другий вантаж. Він радіє, що з часом кількість бажаючих допомогти чорнобильським дітям тільки збільшується. Минулого року Фонд зібрав рекордну суму пожертв, сказав вiн i додав, що коло прихильникiв Фонду збiльшується:

«Багато людей і в американському середовищі, і серед української громади розуміють, що Чорнобиль – це дуже довготривала проблема. Ми маємо дуже багато прихильників. Вже 11 тисяч людей передплачують наш журнал і висилають пожертви для Фонду. Багато приватних жертводавців, церкви (і православні, і греко-католицькі). І теж ми радіємо, що є підтримка деяких потужних українських фірм».

Результати наданої допомоги також вселють оптимізм жервтодавцям. В лікарнях, де встановили обладнання, дитяча смертність знизилася від 40 до 80%. Лікарям вдається рятувати дітей навіть із важкими патологіями, каже керівник представництва Фонду в Києві Олена Вельгаш-Нижникевич. Вона шість останніх років спостерігає за використанням подарованого американським фондом обладнання i каже, що результати – вражаючi:

«Тепер в цих самих відділеннях вони рятують дітей, які важать півкілограма. Вони такі малесенькі, дійсно малесенькі. І ви знаєте що? Багато з них виживають!».

Гуманітарний вантаж – лише перший із заходів, запланованих в рамках тижня присвяченого річниці Чорнобильської аварії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG