Спеціальні потреби

Актуально

Вимагають бiльше україномовних видань

В центрі Києва сьогодні виросла купа із журналів. Сотні людей принесли з дому різноманітні видання і залишили їх на Європейській площі. Таким чином громадяни вимагали звернути увагу на явище, яке вони вважають мовною дискримінацією. Лише одиниці журналів виходять українською – решта віддають перевагу російській, кажуть вони. Учасники акції вважають це несправедливим.

Киянка Юля Седик зібрала вдома декілька журналів, щоб залишити їх на сходах перед Українським домом. Пообіді в середу там виросла величезна купа видань із яскравими обкладинками. Їх об'єднує одне – вони російськомовні. Жоден із улюблених журналів, які читає Юля не має української версії, скаржиться вона:

«Було би набагато приємніше читати українською. Мені особисто. І моїй родині, друзям. Тобто я знаю ще як мінімум дві сотні людей, яким би було приємно читати українською».

Не зважаючи на зливу, в акції взяли участь декілька сот людей. Україномовна молодь запрошувала своїх друзів взяти в ній за допомогою мобільних телефонів, каже Ірина Петрів: «Я розсілала 78 смс-ів. Зараз з моїх друзів є четверо. Ще двоє їдуть», - сказала вона.

Акцію влаштували українські митці та їхні друзі. Лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський вважає, що читання українською сприятиме патріотичному вихованню. Українська влада, попри обіцянки, робить недостатньо для того, щоб власники видань пішли на зустріч україномовній аудиторії, сказав вiн i додав:

«В Україні – 70 відсотків громадян вважають українську мову своєю рідною. Тому приблизно така кількість друкованих видань має бути україномовними. Натомість міжнародні холдинги, які в усьому світі видають свої журнали мовою тієї країни, де друкуються. У Польщі – польською, в Угорщині – угорською і так далі. В Україні вони видають все виключно російською. Навіть не роблять два варіанти. Я вважаю це недопустимим».

Тижневик «Дзеркало тижня» та діловий журнал «Контракти» - чи не єдині видання, що виходять у двох варіантах – україно- та російськомовному. Решта – вважають це зайвим. Видавці кажуть, що робити дві версії журналу чи газети – економічно не виправдано. Для чого витрачати гроші на перекладачів та папір, якщо всі в Україні читають російською? До того ж власники видань бояться, що багато людей на сході та півдні країни перестануть купувати пресу, якщо вона буде українською. Юля Седик називає ці побоювання невиправданими:

«У нас он вся реклама українською мовою – і що, перестали купувати пральний порошок? Та ні – навпаки, зросли продажі».

Схожі проблеми зараз спостерігаються й у кінопрокаті. Майже 100% фільмів йдуть у російському перекладі. Уряд запропонував дублювати частину іноземної продукції українською мовою. Втім, кінопрокатники вирішили оскаржувати це рішення у суді і домагаються його скасування.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG