Спеціальні потреби

Експерт США про хiд коалiцiйних переговорiв


В Україні продовжуються коаліційні переговори. За даними опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи, понад 47 відсотків українців підтримують створення помаранчевої коаліції, тодi як за створення коаліції між «Нашою Україною» та Партією регіонів виступають лише сім і три десятих відсотка респондентів. А поки процес триває, західні аналітики прогнозують, що затримка з ухваленням остаточного рішення подає негативні сигнали Заходу. Про це ми розмовляли з старшим аналітиком Бостонського університету Темі Линч.

Незважаючи на складність переговорного процесу, Темі Линч, яка провела останні декілька місяців в Україні, прогнозує, що помаранчева коаліція таки буде створена:

«Я думаю, що є багато позитивних ознак, що помаранчева коаліція таки буде створена. Юлія Тимошенко останніми тижнями пішла на компроміс у багатьох питаннях, зокрема, вона погодилась опрацювати детальну програму і це забере від неї багато контролю над урядом і цей контроль буде у руках президентської адміністрації. Тому я думаю, помаранчева коаліція буде, але якщо процес формування коаліції і далі затягуватиметься, то це буде розчарування для західних інституцій і західних країн, які стежать за ситуацією».

Водночас Темі Линч вважає, що якщо шалька терезів таки схилиться на сторону формування коаліції «Нашої України» з Партією регіонів, то це не лише спричинить розкол у «Нашій Україні», але й відкине Україну у стосунках з Заходом назад у 2004 рік:

«Це задовольнить маленьку кількість представників Нашої України і може спричинити спочатку ізоляцію однієї частини партії, а врешті і до її розколу. Це також створить проблеми з західними урядами, Заходом взагалі, які подали дуже чіткий сигнал про те, що вони підтримують помаранчеву коаліцію і я думаю, що це може потягнути за собою серйознi негативнi наслідки. Україна можливо не отримає запрошення до НАТО, може сповільнитися процес інтеграції до Європейського Союзу, вступу до Світової організації торгівлі. Це -- велика проблема. Якщо не буде помаранчевої коаліції, це означатиме, що Україна повернеться назад, де вона була у відносинах з Заходом у 2004 році».

А на запитання відносно того, що Сполучені Штати готові працювати з будь-яким урядом в Україні, Темі Линч зазначила, що США працюють з усіма урядами у світі -- питання лише у рівні цієї співпраці.

XS
SM
MD
LG