Спеціальні потреби

В НСНУ кажуть, що у них свiй проект коалiцiї


Коаліційна угода Партії регіонів не цікавить «Нашу Україну». Про це заявив голова виконкому НСНУ Микола Катеринчук. Як він повідомив, його політична сила готує власний проект коаліційної угоди, який буде готовий за тиждень.

Коаліційні ініціативи регіоналів не знаходять відгуку у помаранчевому таборі. Всупереч заявам Віктора Януковича про те, що його партія домовляється про створення коаліції з усіма політичними силами, «Наша Україна» стверджує, що жодних переговорів з Партією регіонів не веде і підготовленим нею проектом коаліційної угоди не цікавиться. Говорить голова виконкому НСНУ Микола Катеринчук:

«Справа в тому, що коаліційна угода Партії регіонів нашу політичну силу не цікавить. В нас є інші партнери, інші союзники, з якими ми в переговорному процесі».

Як заявив Катеринчук, «Наша Україна» працює над власним проектом коаліційної угоди. Його підготовку планують завершити протягом тижня, після чого представлять президенту, сказав вiн. Як пояснив Катеринчук, це зроблять на прохання самого Віктора Ющенка. Хоч формально глава держави не має стосунку до формування парламентської коаліції, проте як гарант Конституції хоче бути впевнений, що коаліція захищатиме конституційні права громадян.

Голова виконкому НСНУ повідомив також, що готуючи свій варіант угоди, «Наша Україна» прагне максимально врахувати позиції майбутніх партнерів по коаліції – БЮТ і Соцпартії, у кожного з яких є власні проекти угоди про коаліцію.

Водночас президент чекає на єдиний, узгоджений проект. Про це 17 травня на брифінгу в президентському секретаріаті заявила речниця глави держави Ірина Геращенко. За її словами, днями Віктор Ющенко зустрівся з лідерами майбутньої коаліції, а наступна зустріч «трійки» відбудеться лише після того як вони подадуть єдиний проект політичної угоди про коаліцію. «Це вимога президента», наголосила Геращенко.

А тим часом аналітики вважають, що переговори про створення коаліції вийшли на завершальний етап. Про це пише відомий експерт Віктор Небоженко в інтерв`ю Агентству міжнародної інформації «Новости-Украина». За словами політолога, «у переговорах настав етап “істеричного невротизму”, коли час, відведений на прийняття рішення, підходить до кінця, а рішення так і не було прийнято». Інший експерт, Станіслав Бєлковський, на сторінках цього ж видання висловлює думку, що на сьогоднішній день президент згоден на кандидатуру Тимошенко на посаді прем`єр-міністра «приблизно на 40 процентів». За його словами, «формально помаранчева коаліція наблизилась до свого оформлення, оскільки Юлії Тимошенко вдалось організувати певний міжнародний тиск на Віктора Ющенка. Цей тиск мав певний успіх, -- пише Бєлковський. – Ющенко на сьогоднішній день відступив. Тобто це не означає, що він уже погодився з прем`єрством Тимошенко, але він не буде робити будь-яких дій для того, щоб уникнути такого розвитку подій”, -- зауважив політолог.

XS
SM
MD
LG