Спеціальні потреби

Актуально

Англійська мова може набути статусу «національної»

Сенат США недавно схвалив поправку до законопроекту, яка передбачає, що англійська стане «національною» мовою Сполучених Штатів. Представники адміністрації Буша кажуть, що поправка матиме здебільшого символічне значення.

Втім, її критики твердять, що вона може призвести до дискримінації проти іммігрантів, які не володіють англійською. Поправка до сенатського законопроекту в питанні імміграції оголошує: ніхто не матиме права на державні послуги або на спілкування з державними установами на мові іншій від англійської. Іммігранти, які домагаються американського громадянства, мусітимуть скласти іспити з англійської мови та історії США.

Ініціатива в Сенаті, за всіма ознаками, віддзеркалює настрої в суспільстві. Опитування громадської думки, проведене в березні організацією ‘‘Зол Інтернешенл’’ виявило, що 84 відсотки американців вважають, що англійська повинна бути офіційною мовою країни.

Поки що не ясно, який буде вплив поправки, оскільки вона не перекреслює існуючих законів, які вимагають надання послуг на різних мовах. Наприклад, на виборах далі використовуватимуться різні бюлетені на різних мовах. Поправка також не матиме впливу на приватні ділові зв'язки. Критики поправки, яку запропонували сенатори-республіканці кажуть, що вона призведе до дискримінації людей, які не володіють англійською мовою, зокрема проти великого іспаномовного населення США. Зокрема Геррі Рід, сенатор-демократ зі штату Невада сказав таке: «Я вважаю, що ця поправка мотивована расизмом. На мій погляд вона спрямована проти людей, які розмовляють іспанською мовою».

Ліса Неверет, представнця організації захисту громадянських прав іспановоного населення каже, що поправка може ускладнити надання державних послуг іммігрантським громадам. «У випадку надзвичайної ситуації необхідно вміти спілкуватися з людьми. Тоді не буде часу казати: пробачте, але ви не знаєте англійської. Отож я не можу зробити вам ін'єкцію, або ми не можемо надати вам необхідну допомогу. Це нелогічно», - говорить вона.

Сенат також схвалив іншу поправку, в якій англійську називають «спільною мовою, мовою, яка об'єднує», на відміну від єдиної офіційної мови. Обидві поправки про анлійську мову є частиною ширшого законопроекту в питанні імміграції, який повинен бути узгоджений з Палатою Представників. Відтак, якщо його підпише президент Буш, законопроект набере чинності.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG