Спеціальні потреби

Актуально

В Києвi вiдкрилася сесiя нової Верховної Ради

В Україні розпочала роботу Верховна Рада 5-го скликання. На урочистотях був присутній президент України, який окреслив завдання, що стануть перед новим парламентом та урядом. Головні пріоритети – подолання бідності та корупції, а також курс на євроінтеграцію.

Українці поставили крапку у виборах 2006. Україна отримала новий парламент і нових депутатів, якi працюватимуть за новою правовою системою. Тепер головне завдання, яке постає перед ними – формування нової владної коаліції та уряду. Президент Ющенко, який прийшов на відкриття сесії, заявив, що відтепер братиме активну участь у формуванні коаліції і окреслив головні її завдання:

«Досi президент не був безпосереднiм учасником формування коалiцiї, як того вимагає закон. Але я уважно спостерiгаю за цим процесом. Щойно ви склали присягу, внаслiдок чого парламент набув повноважень. З того моменту президент, несучи вiдповiдальнiсть за країну, бере на себе активну функцiю в процесi формування i, передусiм, призначення прем`єр-мiнiстра».

Однак, до підписання жодних коаліційних документів так і не дійшло. Все закінчилося форумванням фракцій. Попри те, що переговори про поміж так званими помаранчевими силами – СПУ, Нашою Україню та БЮТ тривали вже не один тиждень, помаранчеві знову вирішили взяти перерву на два тижні. Говорить Олександр Турчинов:

«Оголошено про початок формування коалiцiї i, вiдповiдно, бiльшостi Верховної Ради. Для того, щоби були узгодженi усi позицiї, пов`язанi з коалiцiйною угодою, прохання вiд трьох фракцiй – зробити перерву 7 червня до середи, з тим, щоб 7 червня в середу Верховна Рада продовжила роботу».

Одночас ця пропозиція викликала негативну реакцію у регіоналів та комунстів, які не стримувалися в коментарях на адресу тих, хто бере участь у коаліційних переговорах. Ярослав Сухий.

«В Українi наростає загроза великої системної кризи. Нам же працювати потрiбно. Ви уже пiвроку свою коалiцiю лiпите на всiх телеканалах. Вже дiти маленькi знають, що у вас буде коалiцiя. Чого Ви нас втягуєте у вашi чвари. Розберiться мiж собою десь в iншому мiсцi, а не у сесiйних залах. Не може бути Верховна Рада заручником полiтиканських iгрищ».

Попри спроби регіоналів заблокувати трибуну вже на першомсу засіданні, за продовження сесiї 7 червня проголосувало 240 депутатів, а це означає, що це було перше спільне та успішне голосування помаранчевої коаліції.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG