Спеціальні потреби

Росiяни рiзко коментують новий образ ГУАМ


Російські політики продовжують рiзко коментувати новий образ ГУАМ та ті завдання, які були означені у Києві. Заяви про те, що у разі виходу з СНД, Україна та Грузія втратять будь-які торговельні преференції звучать вже не вперше.

Створення ГУАМ у Києві сьогодні коментував голова комітету у справах СНД Державної Думи Росії Костянтин Затулін. Людина, яка свого часу була персоною нон-грата в Україні через висловлювання про належність Криму Росії, сьогодні знову заперечила територіальну цілісність України, коментуючи те, що українці по різному ставляться до зовнішньої політики президента Ющенка, зокрема до оновлення ГУАМ:

«Ми не вважаємо Україну за супротивника. Тим паче, що ми прекрасно знаємо, що, як мiнiмум існує дві України, якщо вже так розібратися».

Саму ГУАМ Затулін вважає не стільки українським проектом, натякаючи на активну роль США у процесі її створення:

«Ми бачимо, що загострюється конкуренція за колишній радянський простiр. І в цій конкуренції беруть участь не стільки країни регіону, скільки світова наддержава».

Вже в Москві інший високий російський посадовець – спікер Ради Федерації Сергій Міронов знову наголосив на тому, що Україна та Грузія втрать будь-які преференції у разі виходу зі складу СНД. У випадку виходу не варто розраховувати і на збереження статусу громадян СНД населенню тих країн, що залишать це співтовариство, а також заходів, прийнятих для соціального захисту і пенсійного забезпечення громадян, що живуть у країнах СНД, зазначив Мiронов.

«Це політичне рішення, за яке потім доведеться відповідати населенню країн [що вийшли з СНД]», додав Міронов, зазначивши також, що його країна не вітає заяви про вихід з СНД керівнкиів України та Грузії.

XS
SM
MD
LG