Спеціальні потреби

ФБР обшукало офіс Конгресмена


Безпрецедентний за всю американську історію обшук Федеральним Бюро Розслідувань офісу конгресмена викликав протести з боку законодавців як демократичної, так і республіканської партій.

Конгресмени звинувачують адміністрацію Буша у порушенні принципу розділення повноважень між законодавчою та виконавчою гілками влади. Однак обшук був проведений з дозволу, наданого третьою незалежною гілкою влади - судом. Агенти ФБР провели обшук 20 травня у зв'язку із розслідування справи хабарництва, яке ведеться проти конгресмена-демократа з Луїзіани Вільяма Джеферсона. Останнього підозрюють у прийнятті хабарів за сприяння досягненню угоди про встановлення телекомунікаційного зв'язку у трьох африканських країнах. Джефферсон звинувачення заперечує та, в свою чергу, закидає уряду проведення незаконного обшуку. Щоб попередити тиск з боку виконавчої гілки на законодавців, Конституція США забороняє арешт членів Конгресу під час сесії, за вийнятком випадків державної зради чи інших кримінальних злочинів. Однак Джеферсона звинувачують саме у кримінальних діях - хабарництві. ФБР зняла на відео прийняття ним 100 тисяч доларів готівкою. Пізніше, 90 тисяч з цих грошей були знайдені у морозильній камері його холодильника. Крім цього, 9 місяців тому конгресмен проігнорував вимогу суду представити на розгляд певні документи. Лише тоді ФБР отримало у судовому порядку дозвіл на обшук. Тому, вважає експерт з конституційного права Інституту Катона у Вашингтоні Роджер Пілон, ФБР діяло згідно із законодавством. Однак він додає, що доказова база проти Джефферсона була сильною навіть без обшуку його кабінету.

Серед тих, хто виступає проти обшуку - спікер Палати Представників Денніс Гестерт. Американський телеканал АВС повідомив, що Гестерт наразі знаходиться під слідством за підозрою у прийнятті грошей за допомогу колишньому клієнтові засудженого лобіста Джека Амбрамова. Сам Гестерт та Міністерство Юстиції заперечують факт розслідування, однак телевізійники наполягають, що це правда. Тимчасом Президент Буш розпорядився опечатати знайдені у кабінеті Джефферсона документи терміном на 45 днів для розв'язання питань, пов'язаних із розподілом повноважень між гілками влади.

XS
SM
MD
LG