Спеціальні потреби

Реорганiзують систему прийому до ВУЗiв


В українських школах починається масштабний експеримент. Десятки тисяч випускників здаватимуть тести на знання української мови, історії та математики. Отримані результати даватимуть право на вступ до університетів. Завдяки новій системі уряд збирається побороти корумповану систему прийому до вищих навчальних закладів.

У середу 31 травня і суботу 3 червня понад 40 тисяч випускників середніх шкіл України вперше будуть проходити незалежне тестування. Рівно об одинадцятій годині ранку по всій країні одночасно розпочнуться тести з шкільного курсу української мови, пояснює міністр освіти Станіслав Ніколаєнко:

«Тест з української мови складається з двох частин. Одна – вільна, одна закрита. В закритій учні дають відповіді за схемою – «так» або «ні». Друга частина – має більш вільний характер. На 200 з чимось слів учень повинен викласти ту чи іншу тему».

Міністр каже – які завдання отримають учні не знають ні їхні викладачі, ні інструктори. Тексти прийдуть в спеціально запечатаних конвертах. А складали їх незалежні експерти. За розголошення змісту їх можуть притягти до кримінальної відповідальності. В кімнатах, де проходитиуть тести, будуть не знайомі між собою учні з різних шкіл. Спостерігатимуть за чесністю будуть викладачі з інших предметів. Всі ці запобіжні засоби розробили для того, щоб уникнути списування та будь-яких зловживань під час оцінки знань випускників, каже гуманітарний віце-прем`єр Вячеслав Кириленко:

«Така система незалежного тестування унеможливлює будь-які суб`єктивні впливи на процес оцінки знань випускника та абітурієнта. Вона також виведе оцінку для середніх та вищих навчальних закладів, до яких випускник вступає як абітурієнт».

Антон Семиженко завдяки тестовій системі вступив до Києво-Могилянської академії минулого року. Він погоджується, що тестова система прозоріша за екзаменаційну. Хоча також має свої вади, каже вiн.

Деякі учні та батьки зауважують, що єдині тестові завдання для всіх ставлять в нерівне становище учнів сільських шкіл. Адже в них, як правило рівень викладання нижчий, ніж у місті. Нижчі оцінки не дозволять багатьом учням слабких шкіл вступити до університетів. Крім того, часом батьки побоюються, що складні правила проведення тестів не дозволять їхнім дітям показати свої знання.

Але урядовці мають наміри й далі розповсюджувати новацію. Завдяки цьому вони хочуть побороти вкрай корумповану систему прийому на бюджетні місця до вищих навчальних закладів. Цьогоріч участь в незалежному тестуванні буде добровільним. В ньому вирішили взяти учать 44 тисячі учнів – кожен десятий випускник українських шкіл. З наступного ж року незалежне тестування стає обов’язковим. Проект продовжують підтримувати Міжнародний фонд відродження та Організація «Американські Ради з міжнародної освіти».

XS
SM
MD
LG