Спеціальні потреби

Далі опротестовують військові навчання


Українська влада шукає виходу із конфліктної ситуації навколо військових навчань Сі Бриз у Криму. Сьогодні на півосторові тривають демонстрації противників НАТО. Вони блокують автошляхи та пересування військовослужбовців інших країн. Президент Ющенко зібрав термінове засідання Ради національної безпеки та оборони.

У Криму тривають протести лівих партій проти запланованих міжнародних військових навчань Сі Бриз. Прихильники КПУ, Наталії Вітренко та об`єднаних соціал-демократів заблокували шляхи до санаторію Міністерства оборони в селищі Партеніт. Туди мали доставити понад сто американських морських піхотинців, які напередодні прибули до Сімферополя. Їх розмістили в одному із санаторіїв Алушти. У Феодосії мітингувальники продовжують блокувати вантаж, який декілька днів тому доставив американський транспортний корабль «Едвентедж». За повідомленням Міноборони, в контейнерах – обладнання для підготовки та проведення навчань.

Президент Ющенко в зв`язку із загостренням конфлікту розкритикував дії силовиків. Глава держави впевнений – його ексклації можна було б уникнути, якби українські силові відомства чіткіше координували свої дії. Скажімо, Міноборони мало узгодити всі нюанси підготовки до проведення навчань як з місцевою владою, так і з закордонними партнерами. Саме це й викликало спекуляції опозиційних сил. Речник президента Ірина Геращанко називає їх політичними:

«Попередній парламент не проголосував за проведення навчань весною цього року тільки в розпал передвиборчих баталій. На хвилі популізму, не віддаючи собі звіту за репутацію України перед партнерами в світі. Потім парламент взагалі відійшов від цієї теми і політична позиція нового парламенту має тут дуже чітко прозвучати найближчим часом. Тому що мова йде про імідж України та її національні інтереси».

В п'ятницю президент скликав позачергове засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене ситуації в Криму. Виконувач обов'язків секретаря РНБО Володимир Горбулін повідомив, що Рада нацбезпеки визнала стан підготовки до навчань незадовільним. Втім самі навчання не скасують. Як каже Горбулін, правоохоронцям доручили дати правову оцінку діям місцевих рад, які намагаються перешкоджати проведенню навчань:

«Місцеві органи самоврядування, їхні голови та депутати вийшли за межі своїх повноважень. Своїми діями вони фактично поставили під загрозу проведення цих навчань, цим самим завдали шкоди іміджу України».

За даними міліції, в блокуванні магістральних транспортних шляхів та інших акціях брали участь громадяни інших країн, зокрема й Російської Федерації. Правоохоронцям доручили депортувати їх за втручання у внутрішні справи держави. Їм можуть заборонити в`їзд в Україну. За два дні уряд має запропонувати президенту план дій для того, щоб ці та інші міжнародні навчання відбулися без ексцесів.

XS
SM
MD
LG