Спеціальні потреби

Актуально

США публікують звіт про торгівлю людьми

Державний департамент Сполучених Штатів оприлюднив щорічний звіт про торгівлю людьми. Згідно з дослідженням, у світі щороку до восьмисот тисяч людей, переважно жінок та дітей, потрапляють у сучасне рабство. І це стосується лише міжнародної торгівлі. В цих цифрах ще не відображена реальна картина рабства всередині країн. Україну у цьому звіті названо джерелом живого товару. У дві тисячі п'ятому році українців продавали майже у п'ятдесят країн світу, - говориться у звіті. Уряд України не повністю задовольняє мінімальні стандарти боротьби з торгівлею людьми, наголошено у документі. Однак, продовжують американські експерти, українські урядовці роблять значні кроки у цьому напрямку.

У звіті державного департаменту також зазначено, що кожна друга жертва цього брудного бізнесу є неповнолітньою. З дитинства їх примушують до важкої праці: хлопців фізично працювати, а дівчат задовольняти сексуальні потреби дорослих. Більшість з них походять з бідних родин. Часто батьки самі продають власних дітей у рабство. Багатьох викрадають, що показано у фільмі-інсценізації ООН. Для людей, яких вдається врятувати, існують програми психологічної та фінансової допомоги. Однак, дитинство зруйновано і багатьох з них не приймає суспільство. Звіт державного департаменту США представила журналістам глава цього відомства Кондоліза Райс:

«Страшна реальність торгівлі людьми вражає навіть найхолодніші серця. Це історії сексуальної експлуатації дівчаток, долі чоловіків та жінок, які як раби працюють на підпільних підприємствах, життя неповнолітніх солдатів, яких примушують вбивати інших.»

Звіт розбиває країни по категоріях у залежності від глибини проблеми. Найбільш розвинуті країни мають найменше проблем. Чимало держав згадано у звіті за нездатність зупинити та покарати торгівців людьми. Одна з проблем у таких країнах - рабство за борги. “Для тих, хто не знає, що таке рабство за борги, то це коли, скажімо, дідусь заборгував щось власнику млина або цегельні, на якій працює. Тож його син починає працювати аби виплатити батьків борг. Потім роботу підхоплює онук, і так всі троє працюють аби виплатити борг і їм не дозволяють залишити місце роботи. Одного відпускають за покупками, якщо він втече і якщо його спіймають - то поб'ють”.

Держдепартамент США говорить, що поміж країн, які заплющують очі на торгівлю людьми, - Саудівська Аравія. За словами Джона Міллера, міжнародна громадськість не має фінансових важелів впливу на цю країну – цитую: “вони не просять гроші у міжнародних фінансових установ і ми не надаємо їм значної допомоги”. З наближенням Чемпіонату світу з футболу з'явились повідомлення, що до сорока тисяч жінок буде завезено до Німеччини на час змагань для роботи повіями: «Там де є потік жінок - проституток буде торгівля людьми. Існує зв'язок між проституцією та торгівлею».

Державний департамент визнає, що нема країн, де б не існувала проблема торгівлі живим товаром. За приблизними підрахунками, минулого року сімнадцять тисяч людей було ввезено до Сполучених Штатів з метою їх експлуатації.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG