Спеціальні потреби

Актуально

США публікують звіт про торгівлю людьми

Державний департамент Сполучених Штатів оприлюднив щорічний звіт про торгівлю людьми. Згідно з дослідженням, у світі щороку до восьмисот тисяч людей, переважно жінок та дітей, потрапляють у сучасне рабство. І це стосується лише міжнародної торгівлі. В цих цифрах ще не відображена реальна картина рабства всередині країн. Україну у цьому звіті названо джерелом живого товару. У дві тисячі п'ятому році українців продавали майже у п'ятдесят країн світу, - говориться у звіті. Уряд України не повністю задовольняє мінімальні стандарти боротьби з торгівлею людьми, наголошено у документі. Однак, продовжують американські експерти, українські урядовці роблять значні кроки у цьому напрямку.

У звіті державного департаменту також зазначено, що кожна друга жертва цього брудного бізнесу є неповнолітньою. З дитинства їх примушують до важкої праці: хлопців фізично працювати, а дівчат задовольняти сексуальні потреби дорослих. Більшість з них походять з бідних родин. Часто батьки самі продають власних дітей у рабство. Багатьох викрадають, що показано у фільмі-інсценізації ООН. Для людей, яких вдається врятувати, існують програми психологічної та фінансової допомоги. Однак, дитинство зруйновано і багатьох з них не приймає суспільство. Звіт державного департаменту США представила журналістам глава цього відомства Кондоліза Райс:

«Страшна реальність торгівлі людьми вражає навіть найхолодніші серця. Це історії сексуальної експлуатації дівчаток, долі чоловіків та жінок, які як раби працюють на підпільних підприємствах, життя неповнолітніх солдатів, яких примушують вбивати інших.»

Звіт розбиває країни по категоріях у залежності від глибини проблеми. Найбільш розвинуті країни мають найменше проблем. Чимало держав згадано у звіті за нездатність зупинити та покарати торгівців людьми. Одна з проблем у таких країнах - рабство за борги. “Для тих, хто не знає, що таке рабство за борги, то це коли, скажімо, дідусь заборгував щось власнику млина або цегельні, на якій працює. Тож його син починає працювати аби виплатити батьків борг. Потім роботу підхоплює онук, і так всі троє працюють аби виплатити борг і їм не дозволяють залишити місце роботи. Одного відпускають за покупками, якщо він втече і якщо його спіймають - то поб'ють”.

Держдепартамент США говорить, що поміж країн, які заплющують очі на торгівлю людьми, - Саудівська Аравія. За словами Джона Міллера, міжнародна громадськість не має фінансових важелів впливу на цю країну – цитую: “вони не просять гроші у міжнародних фінансових установ і ми не надаємо їм значної допомоги”. З наближенням Чемпіонату світу з футболу з'явились повідомлення, що до сорока тисяч жінок буде завезено до Німеччини на час змагань для роботи повіями: «Там де є потік жінок - проституток буде торгівля людьми. Існує зв'язок між проституцією та торгівлею».

Державний департамент визнає, що нема країн, де б не існувала проблема торгівлі живим товаром. За приблизними підрахунками, минулого року сімнадцять тисяч людей було ввезено до Сполучених Штатів з метою їх експлуатації.

Всі новини дня

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

Більше

XS
SM
MD
LG