Спеціальні потреби

Актуально

Цього року американці відзначатимуть 5 річницю від часу атак 11 вересня

На місці зруйновних під час терактів будинків Всесвітнього Торговельного Центру у Нью-Йорку залишилось всього кілька речей, які вже стали символами. Зокрема, напередодні річниці, почали говорити про необхідніть збереження сходів, які витримали катастрофу і врятували життя не одній людині.

Якщо процесу побудови нових будинків на місці торговельного центру бетонні сходи можливо заважають, то для людей, які стали свідками горя та смерті - це не просто сходи. Для них вони символізують волю людей, які вижили завдяки ним, як також нагадують про рятувальників та людей, які протягом року розчищали місце трагедії.

Лише кілька споруд, які стояли над поверхнею землі, залишилося від світового торговельного центру. Зокрема «сфера» роботи Фрітца Конінґа символізує мир, і свого часу стояла на площі перед будинками центру. Не дивлячись на пошкодження, пам'ятка пережила трагедію. З березня 2002 року вона виставлена в одному з парків у Мангеттені. Разом зі сходами вони стали монументами та символом втечі від смерті. «Сфера» вже захищена державою, як залишок ВТЦ. Активісти сподіваються на таку ж саму долю і для сходів. Фахівці говорять, що пережити атаку сходам вдалось завдяки міцній конструкції та їх розташуванню. Свого часу вони вели до станції метро. Однак існують і більш магічні пояснення. Зі сходами, поки що, нічого не робили, оскільки будівельні роботи відкладалися кілька років.

Але те, що відкладалось, нарешті почало робитися. У березні цього року, Ларрі Сільверштейн, власник будівельної компанії яка купила право на оренду центру, нарешті домовився з власником території - Нью-Йоркським портовим Управлінням про початок будівництва. Поки будівельники зводять інші будинки, які входили до Торговельному центру, будівництво на місці веж близнюків тільки починається. Тож захисники історичних пам'яток активно намагаються захистити ці сходи. На початку травня Національне Товариство Збереження Історичних пам'яток внесло сходи до свого щорічного списку місць, які знаходяться на межі знищення. Це привернуло увагу громадськості та розпалило дебати щодо вшанування пам'яті жертв трагедії 11 вересня.

Якщо сходи залишать на своєму місці, то вони всеодно не завадять спорудженню найбільшої будівлі в тому кварталі - Вежі Свободи. Щоправда, вони заважатимуть будувати інший будинок. До липня 2006 будівельний майданчик для другого будинку буде готовий. Будівництво має закінчитися до 2012 року. Доля цієї пам'ятки знаходиться у руках власника Нью-Йоркського портового управління. Захисники архітектури сподіваються, що на сходи чекає доля інших залишків центру. Зокрема Фундація Збереження пам'яті Всесвітнього Торговельного Центру забов'язалась зробити пам'ятник з цих стовпів, які нагадують форму Хреста. А щодо «Сфери», то її нинішнє місце розташування у нижній частині Мангеттену - тимчасове.

Всі новини дня

Сенат США затвердив кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні

Бріджит Брінк під час слухань в Комітеті Сенату з Міжнародних відносин, 10 травня 2022 року. (Photo by SAUL LOEB / AFP)

Сенат США одноголосно підтримав кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні. Голосування відбулось в середу після того, як її кандидатуру підтримав комітет Сенату США з міжнародних відносин.

Посада посла США в Україні була вакантною з 2019 року, коли тогочасний президент США Дональд Трамп відкликав з Києва Марі Йованович.

Брінкс, яка володіє російською і вивчала словацьку, сербську, грузинську та французьку мови, перед затвердженням на посаду посла в Україні служила послом США у Словаччині. Раніше вона відповідала в Держдепі за питання Східної Європи та Кавказу.

Як повідомляв Голос Америки, в той же день 18 травня, Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор.

«Здійснюючи цей важливий крок, ми запровадили додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег, які повертаються до Києва, і посилили наші заходи безпеки та протоколи. Ми прагнемо протистояти майбутнім викликам. Війна триває. Російські війська щодня завдають смерті та руйнувань на українській землі. Мільйони українців вимушені виїхати зі своїх домівок і сумують за втратою своїх близьких. Цілеспрямовано ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України та з нетерпінням чекаємо виконання нашої місії від Посольства США в Києві», - йдеться в офіційній заяві від імені Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

В статті використано інформацію AFP, Reuters

План відмови ЄС від російських енергоносіїв через війну і не лише

Європейська комісія, виконавчий орган Європейського Союзу, оприлюднила подробиці плану, який має допомогти позбутися залежності від викопних джерел енергії, які європейці значною мірою досі купують в Росії.

План REPowerEU названий «відповіддю на труднощі і перебої на світовому енергетичному ринку, спричинені вторгненням Росії в Україну».

«Є дві нагальні причини для трансформації енергетичної системи Європи: припинення залежності ЄС від російського викопного палива, яке використовується у якості економічної і політичної зброї та коштує європейським платникам податків майже €100 мільярдів на рік, а також - подолання кліматичної кризи», - проголошує Єврокомісія.

Досі Росія забезпечує понад 40% газового імпорту у ЄС (залежність окремих країн сягає навіть 80%) і приблизно 27% нафти, а також значних обсягів вугілля.

Схвалений у квітні 5-тий пакет санкції ЄС передбачає ембарго на російське вугілля, що має почати діяти від середини серпня.

Ембарго на російське вугілля також запровадили США та Велика Британія.

Тим часом проголошені наміри ЄС відмовитися від російської нафти досі не затверджені через заперечення деяких країн, зокрема Угорщини, яка дуже залежить від нафти з Росії, що надходить трубопроводами.

Заклики до європейських санкцій щодо російського газу наразі залишаються недосяжними, бо рівень залежності Європи від газопостачань з Росії ще вищий, і найбільша країна ЄС - Німеччина залишається найбільшим споживачем російського газу.

Але до 2030 року ЄС планує відмовитися від енергії з Росії повністю.

План REPowerEU зосереджується на трьох головних напрямках:

1. Енергозбереження. Єврокомісія називає енергозбереження «найшвидшим і найдешевшим способом подолання енергетичної кризи та зменшення витрат на енергію».

Пропозиції зокрема передбачають, щоб уряди запровадили фіскальні заохочення енергозбереження «такі як зменшення рівнів ПДВ на енергоефективні системи опалення, на термоізоляцію будинків та пристроїв і устаткування».

2.Диверсифікація енергопостачань. ЄС пропонує такі кроки як колективна закупівля природного газу (зокрема імпорт зрідженого газу) водню тощо, а також підтримку сусідів ЄС.

«Ми далі працюватимемо разом з Україною, щоб гарантувати постачання та функціонування енергетичного сектору, водночас, прокладаючи шлях до майбутньої торгівлі електричним струмом та відновлювальним воднем, а також відбудовуватимемо енергетичну систему (України)», - сказано в роз’ясненнях плану.

3. Пришвидшений перехід на відновлювані джерела. Єврокомісія наполягає, що «пришвидшення і збільшення частки відновлюваної енергії в генеруванні, промисловості, будівництві й транспорті підштовхне зелену трансформацію і в майбутньому знизить ціни».

Планувальники сподіваються, до 2030 року досягти цілі - 40%-45% енергії з відновлюваних джерел.

У планах зокрема згадано використання сонячної і геотермальної енергії, а також «відновлюваного водню».

Дивіться також:

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Більше

XS
SM
MD
LG