Спеціальні потреби

Актуально

Дiяльнiсть Корпусу миру США в Українi

Цього року організація Корпус миру, штаб-квартира якої знаходиться у Вашингтоні, відзначає 45-ту річницю з часу створення. Діяльність волонтерiв організації охопила уже 180 країн світу. Найбiльша група американських волонтерів сьогоднi працює за різними програмами в Україні. Про історію організації та її діяльність в Українi нам розповiв регіональний менеджер Корпусу миру в Україні Богдан Ярема. З ним розмовляла Мирослава Ґонґадзе.

МҐ: Дякую Богдане, що зайшли до нас у студiю. I перше запитання -- багато хто чув ці слова «Корпус миру», але не багато хто насправді знає, що робить ця органiзацiя і як оперує в Українi.

БЯ: Дякую Вам запрошення насамперед. Організація започаткована за ініціативою [президента] Джона Кеннеді в 1961 i займається тим, що скеровує американцiв, якi готовi залишити свою країну i працювати два роки в рiзних країнах свiту для того, щоб допомагати цим країнам в рiзних галузях економіки, з освiтою, таким чином i допомагаючи професійно i змiцнюючи зв`язки мiж тими країнами i Америкою, забезпечуючи культурний досвід. В роки iснування Корпусу миру таких країн було сто вісімдесят.

МҐ: Скажiть, будь-ласка, Україна, як я уже сказала, є країною, де працює найбільше американських волонтерів. Чому саме Україна була вибрана чи чому якось сталося це так?

БЯ: Дійсно, Україна на сьогоднiшнiй день має найбiльшу кiлькiсть волонтерiв – це приблизно 300 чоловiк. Коли Корпус миру був започаткований, на перший поклик Джона Кеннеді вiдгукнулося стiльки американцiв, що група iз тисячi чоловiк могла поїхати i зразу працювати в Ґанi. Потім також була багато численна група, яка поїхала на Філіппіни. Звичайно, що за 45 рокiв мiняються країни, мiняються пріоритети. Звичайно, міняється i наша організація. Зараз Україна є дуже успiшним постом. Очевидно, не маловажним є те, що українські організації задоволені i є результати. Ми маємо хороші здобутки. Ми маємо плани. Тому організація планує i надалi i задоволена тим, що має на сьогоднi.

МҐ: Чи збiльшилася кiлькiсть бажаючих приїхати в Україну після Помаранчевої революції.

БЯ: Я тут би дув дуже обережний, тому що не впевнений наскiльки добре американці поiнформованi про подiї, якi вiдбулися в Українi два роки тому. Звичайно, інтерес до України зростає, але можливо головним принципом роботи Корпусу миру i уже точно головним принципом так би мовити вербування цих людей є гнучкість волонтерiв, готовність кожного американця бути в будь-якiй країнi, тобто ми їм не обіцяємо вiдразу: «ти зможеш поїхати в Україну». Людина, яка зголошується бути в Корпусi миру, готова поїхати чи в Африку чи в Україну.


МҐ: Я особисто мала нагоду працювати з волонтерами Корпусу миру i вважаю цей досвід дуже корисним в Українi. Яким чином українські громадські організації можуть звернутися за допомогою i отримати такого волонтера? Наскiльки я розумію, вiн працює безоплатно, тобто українські організації не повиннi платити за його діяльність.

БЯ: Абсолютно правильно. Волонтерська служба якраз тому називаєтьсь волонтерською, що передбачає безоплатну службу. Тому це так для нас важливо i тому так почесно, що люди готовi на це i йдуть на це. В Українi Корпус миру працює на сьогоднiшнiй день в трьох галузях: це - викладання англійської мови як іноземної, це – сприяння економiчному розвитку громад i так званий проект молодіжного розвитку. Навчальні заклади i організації, якi працюють у цих галузях i якi зацiкавленi у спiвпрацi з нами, можуть сконтактувати з нашим офiсом Києві i після недовготривалої процедури ми відвідуємо цих людей, поiнформуємо їх, пiдготовимо волонтерiв i будемо радi спiвпрацювати.

МҐ: Серед волонтерів є фахівці у різних галузях. Чи може організація робити заявку на фахівця у конкретній галузі?

БЯ: Організація робить заявку на фахiвця в однiй з цих трьох галузей. Тобто, якщо людина, скажiмо, працювала раніше в бiзнесi американському, то свiй досвід вона може принести в економічний розвиток громади. Основний фокус буде розвиток громад, розвиток економіки або викладання англійської мови, але, звичайно, крім того людина може використовувати свiй досвід роботи в Америці.

Всі новини дня

Пентагон прокоментував ситуацію в Маріуполі

Речник Пентагону Джон Кірбі виступає під час брифінгу в Пентагоні у Вашингтоні, вівторок, 19 квітня 2022 року. (AP Photo/Andrew Harnik)

Дії солдатів, які продовжували чинити опір, будучи заблокованими на заводі "Азовсталь", викликають захоплення, - заявив речник Міністерства оборони США Джон Кірбі.

"Без сумніву, цивільні, які застрягли там на заводі, які врешті змогли вибратися, солдати, які продовжували чинити опір - так мужньо і вміло - це викликає захоплення, якщо лише подумати, як довго вони змогли протриматися. Президент Зеленський назвав їх героями. Я думаю, що ми усі можемо із цим погодитися", - сказав Кірбі під час брифінгу у Пентагоні у вівторок, 17 травня.

Раніше цього дня з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало щонайменше 7 автобусів з українськими захисниками під контролем російських окупантів, - про це повідомляє інформаційна агенція Reuters. За їхніми даними, частина українських військових, які сиділи в автобусах, не мали візуальних ознак поранення.

Російські війська продовжили блокаду металургійного заводу "Азовсталь", повідомив Генштаб ЗСУ у своєму оперативному інформаційному зведенні станом на 18:00 за київським часом: "У Маріуполі ворог основні зусилля зосереджував на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”.

Українська влада не розголошує кількості бійців, що залишаються на сталеливарному заводі, останньому форпості українського опору в Маріуполі, після того, як 264 солдати були вивезені в понеділок, 16 травня, на територію, окуповану російськими силами.

В екслюзивному інтерв`ю "Голосу Америки" мер Маріуполя Вадим Бойченко підтвердив, що на території заводу не залишилось цивільних.

У своєму щоденному зверненні Президент України Володимир Зеленський сказав, що "операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата нашими військовими, розвідниками", але не став повідомляти подробиць.

"Що це означає, важко зараз сказати, і я хочу бути обережним і не коментувати наміри Росії чи їхній процес планування, але ми вже давно говорили про значення Маріуполя як великого економічного порту на Азовському морі, а також географічно відповідного з точки зору бойових дій на сході", - сказав речник Пентагону.

За його словами, "росіяни хочуть спробувати оточити українські війська, які знаходяться на Донбасі та на сході, і щоб мати можливість звільнити сили для цього з півдня, Маріуполь був важливим для них", про що Пентагон неодноразово наголошував.

"Знову ж таки, я дозволю українцям говорити самим про свою місію. Але це очевидно, що росіяни досі мають намір оточити і окупувати Донбас і східну частину країни. Я утім хочу додати, що у них досі цього не вийшло. Не говорячи про Маіуполь, на Донбасі досі тривають бої, сторони обмінюються ударами. Це дуже, як ми кажемо у Пентагоні, кінетична боротьба. Там ще багато чого відбувається, і українці досі чинять дуже жорсткий опір у містах і селах по всьому Донбасу", - сказав речник Міністерства оборони США.

Дивіться також: Дружини військових "Азовсталі" закликають світову спільноту прийти їм на допомогу. Відео

Чому Анкара виступає проти вступу Фінляндії та Швеції в НАТО? Відео

Чому Анкара виступає проти вступу Фінляндії та Швеції в НАТО? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Турецький президент вкотре повторив, що Анкара виступає проти вступу Фінляндії та Швеції в НАТО. Свою позицію Ердоган пояснив тим, що не довіряє фінам і шведам.

«Онкохворі діти в Україні переживають зараз дві війни», — Ольга Кудиненко. Відео

«Онкохворі діти в Україні переживають зараз дві війни», — Ольга Кудиненко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

В Україні, кожного року, у понад тисячі дітей діагностують онкологію. Через війну темпи діагностування ракових захворювань значно сповільнилися. Про те, як вплинула війна на онкохворих дітей, і з якими проблемами держава ще зіштовхнеться - розповідає засновниця фонду «Таблеточки»

Процес визнання Росії країною-спонсором тероризму: яка процедура, подальші кроки та наслідки? Відео

Hаразі США визнали спонсорами тероризму чотири країни світу – Північну Корею, Сирію, Кубу і Іран. Які наслідки це тягне за собою і що означатиме на практиці для Росії опинитися у цій компанії?

Як працює програма спонсорства для українців у США Uniting for Ukraine

Українська родина, що прибула до притулку в церкві у Сан-Дієго, 1 квітня 2022 (AP Photo/Gregory Bull)

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднання заради України» (чи «Єднаймося для України»), повідомили американські медіа з посиланням на Міністерство з внутрішньої безпеки США. Це частина оголошеної 21 квітня президентом Джо Байденом мети прийняти у Сполучених Штатах до 100 тисяч громадян України.

За умовами програми, учасники повинні були перебувати на території України станом на 11 лютого 2022 року, мати спонсора в Сполучених Штатах, пройти вакцинацію та інші вимоги охорони здоров’я, а також пройти необхідні біометричні, біографічні та безпекові перевірки.

Серед спонсорів для двох подружніх пар за програмою Uniting for Ukraine - українка Валентина Лемус та її чоловік із Сальвадору, які мають готель і ресторан Casa Lemus у місті Ратон, штат Нью-Мексико.

"Я опублікувала у Facebook у групі українців в Америці оголошення. Звернулось дуже, дуже багато людей, - розповіла Лемус в інтерв'ю Голосу Америки. - За перших два дні я вибрала дві пари, які були найбільш готові, бо це дуже складний процес. По-перше, ти несеш дуже велику відповідальність, коли ти подаєш форму, це декларація про спонсорство, ти вказуєш всі свої податки, що ти де платиш, скільки грошей в тебе на рахунку, де ти живеш, ти показуєш все".

Валентина каже: сподівається, що спонсоровані ними пари працюватимуть на їхній бізнес: ""Ти розумієш, що в Америці – це не дешево, тобі тут треба працювати. На перший час ми даємо їм безкоштовне житло за умов працевлаштування, тому що нам теж потрібні люди".

При цьому подружжя не вимагає знання англійської, додає Валентина: "Як для початку, коли ти ніколи не був а Америці й особливо не розмовляєш мовою, то можна комунікувати. Плюс моя мама сюди приїхала 8 місяців тому, ще одна українськомовна людина, зможемо якось комунікувати".

Інформаційну та координаційну підтримку для охочих стати спонсорами чи допомогти українцям іншим чином надає неурядова організація Welcome.us. Її керівниця Назанін Еш в інтерв'ю українській службі Голосу Америки розповіла, що ініціативу створили для координації зусиль уряду, неурядових організацій і приватного сектору США з підтримки афганських біженців, а тепер – й українців.

"Унікальність цієї програми, створеної для українців, полягає в тому, що шукати тут притулок можна лише за підтримки спонсора – це пряме запрошення, - пояснює Еш. - Це заклик діяти до американців, щоб допомогти зі спонсорством для українських родин, які потребують безпеки і шукають її тут, у США. З огляду на роботу, яку ми зробили для афганських союзників, щоб зробити це можливим, створити умови, надати інформацію, - для нас це був дуже природній поворот сказати: Америко, це твій час засяяти. Покажімо, який вигляд має американська гостинність".

Водночас, зараз програма Uniting for Ukraine не передбачає жодної фінансової допомоги для спонсорів-американців, тож експерти кажуть, що охочих поручитись за українців може виявитись не так багато.

Наталія Полухтін, імміграційна адвокатесса, розповідає: "Якщо ми подивимось на ситуацію з афганськими біженцями, що була не так давно, - її дуже критикували за те, що людей привозили сюди без жодної підтримки, жодних ресурсів, які можна надати цим людям. Я очікую, що станеться те саме і з українською громадою".

Поліна Фрішко разом з родиною знайшла спонсора у Південній Кароліні, однак за її словами, пошук був непростим: "Програма просто каже, що вся фінансова підтримка лежить на плечах людей, які тебе прийматимуть. І це, напевно, їх лякає. Бо це два роки, немає страхування, немає жодної підтримки".

Але попри це Назанін Еш переконує, що їхня організація побачила значну готовність американців допомогти українцям: "Ми побачили неймовірний відгук у перші дні від нашого запуску, на нашому вебсайті було понад 250 унікальних відвідувань за хвилину. Тисячі американців уже підписались на нас для отримання інформації про те, як вони можуть стати спонсором, і також ми бачимо у наших партнерських організаціях дзвінки та запити від американців, які почули про програму і хочуть дізнатись, як вони можуть допомогти".

Серед американців, які поручились за українців, - медсестра з Колорадо, яка попросила Голос Америки не називати її ім'я. Вона не має українського коріння, але вирішила стати спонсоркою для знайомої з України, а також для ще однієї родини, яка попросила про це у соцмережах.

"Вони написали, що шукають спонсора, тож я написала їм, це був достатньо простий процес, вони – дуже гарні люди, - розповідає спонсорка українців за програмою Uniting for Ukraine. - Я була вражена їхньою щедрістю, працелюбністю, вони дуже незалежні. Думаю, це одне із занепокоєнь, що ти береш на себе відповідальність. Але я думаю, що все вийде добре, це дороможе людям, які дуже потребують допомоги".

Програма Uniting for Ukraine передбачає можливість отримати дозвіл на роботу, а перебувати у США можна протягом двох років. Після того українцям доведеться покинути країну або змінити свій міграційний статус.

"«Єднання заради України» спирається на потужну гуманітарну допомогу, яку надає уряд США і яка доповнює щедрість країн усієї Європи, де приймають мільйони громадян України та інших переміщених осіб", - йдеться на порталі Міністерства з внутрішньої безпеки США.

При цьому, посольство України у США відзначає, що "з 25 квітня громадянам України, які мають намір перетнути сухопутний кордон з США без наявності дійсної візи або без попереднього дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів через програму «Єднаймося для України», буде відмовлено у в’їзді та скеровано для подання заявки через цю програму".

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG