Спеціальні потреби

Актуально

Дiяльнiсть Корпусу миру США в Українi

Цього року організація Корпус миру, штаб-квартира якої знаходиться у Вашингтоні, відзначає 45-ту річницю з часу створення. Діяльність волонтерiв організації охопила уже 180 країн світу. Найбiльша група американських волонтерів сьогоднi працює за різними програмами в Україні. Про історію організації та її діяльність в Українi нам розповiв регіональний менеджер Корпусу миру в Україні Богдан Ярема. З ним розмовляла Мирослава Ґонґадзе.

МҐ: Дякую Богдане, що зайшли до нас у студiю. I перше запитання -- багато хто чув ці слова «Корпус миру», але не багато хто насправді знає, що робить ця органiзацiя і як оперує в Українi.

БЯ: Дякую Вам запрошення насамперед. Організація започаткована за ініціативою [президента] Джона Кеннеді в 1961 i займається тим, що скеровує американцiв, якi готовi залишити свою країну i працювати два роки в рiзних країнах свiту для того, щоб допомагати цим країнам в рiзних галузях економіки, з освiтою, таким чином i допомагаючи професійно i змiцнюючи зв`язки мiж тими країнами i Америкою, забезпечуючи культурний досвід. В роки iснування Корпусу миру таких країн було сто вісімдесят.

МҐ: Скажiть, будь-ласка, Україна, як я уже сказала, є країною, де працює найбільше американських волонтерів. Чому саме Україна була вибрана чи чому якось сталося це так?

БЯ: Дійсно, Україна на сьогоднiшнiй день має найбiльшу кiлькiсть волонтерiв – це приблизно 300 чоловiк. Коли Корпус миру був започаткований, на перший поклик Джона Кеннеді вiдгукнулося стiльки американцiв, що група iз тисячi чоловiк могла поїхати i зразу працювати в Ґанi. Потім також була багато численна група, яка поїхала на Філіппіни. Звичайно, що за 45 рокiв мiняються країни, мiняються пріоритети. Звичайно, міняється i наша організація. Зараз Україна є дуже успiшним постом. Очевидно, не маловажним є те, що українські організації задоволені i є результати. Ми маємо хороші здобутки. Ми маємо плани. Тому організація планує i надалi i задоволена тим, що має на сьогоднi.

МҐ: Чи збiльшилася кiлькiсть бажаючих приїхати в Україну після Помаранчевої революції.

БЯ: Я тут би дув дуже обережний, тому що не впевнений наскiльки добре американці поiнформованi про подiї, якi вiдбулися в Українi два роки тому. Звичайно, інтерес до України зростає, але можливо головним принципом роботи Корпусу миру i уже точно головним принципом так би мовити вербування цих людей є гнучкість волонтерiв, готовність кожного американця бути в будь-якiй країнi, тобто ми їм не обіцяємо вiдразу: «ти зможеш поїхати в Україну». Людина, яка зголошується бути в Корпусi миру, готова поїхати чи в Африку чи в Україну.


МҐ: Я особисто мала нагоду працювати з волонтерами Корпусу миру i вважаю цей досвід дуже корисним в Українi. Яким чином українські громадські організації можуть звернутися за допомогою i отримати такого волонтера? Наскiльки я розумію, вiн працює безоплатно, тобто українські організації не повиннi платити за його діяльність.

БЯ: Абсолютно правильно. Волонтерська служба якраз тому називаєтьсь волонтерською, що передбачає безоплатну службу. Тому це так для нас важливо i тому так почесно, що люди готовi на це i йдуть на це. В Українi Корпус миру працює на сьогоднiшнiй день в трьох галузях: це - викладання англійської мови як іноземної, це – сприяння економiчному розвитку громад i так званий проект молодіжного розвитку. Навчальні заклади i організації, якi працюють у цих галузях i якi зацiкавленi у спiвпрацi з нами, можуть сконтактувати з нашим офiсом Києві i після недовготривалої процедури ми відвідуємо цих людей, поiнформуємо їх, пiдготовимо волонтерiв i будемо радi спiвпрацювати.

МҐ: Серед волонтерів є фахівці у різних галузях. Чи може організація робити заявку на фахівця у конкретній галузі?

БЯ: Організація робить заявку на фахiвця в однiй з цих трьох галузей. Тобто, якщо людина, скажiмо, працювала раніше в бiзнесi американському, то свiй досвід вона може принести в економічний розвиток громади. Основний фокус буде розвиток громад, розвиток економіки або викладання англійської мови, але, звичайно, крім того людина може використовувати свiй досвід роботи в Америці.

Всі новини дня

Міністерка енергетики США: Ми закликаємо Росію негайно припинити військові дії на ядерних об’єктах в Україні. Відео

Виступаючи на конференції МАГАТЕ, міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм вкотре підкреслила "непохитну підтримку уряду та народу України" з боку Вашингтона та його "відданості безпеці та захисту українських ядерних об'єктів під час варварського вторгнення Росії".

"Не бачимо причин коригувати нашу власну ядерну позицію" - Білий дім про ядерні погрози Росії 

Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила: "Ми сприймаємо ці загрози дуже серйозно. Наразі ми не бачимо жодних причин коригувати нашу власну ядерну позицію". 

США не бачать готовності Росії застосовувати ядерну зброю, але погрози з Кремля сприймають дуже серйозно. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр у понеділок 26 вересня.

"Що стосується будь-яких доказів чи шансів – наразі ми цього не бачимо. Але ми сприймаємо ці загрози дуже серйозно. Наразі ми не бачимо жодних причин коригувати нашу власну ядерну позицію", – так речниця Білого дому відповіла на запитання, чи вважають США, що шанси застосування Росією ядерної зброї зараз вищі, ніж це було на початку повномасштабного вторгнення до України.

Напередодні Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю одному з американських каналів заявив, що США закликають Кремль припинити розмови про можливе використання ядерної зброї.

Блінкен також запевнив, що у США вже є план реагування на випадок, якщо Москва вирішить використати ядерну зброю.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США дадуть рішучу відповідь на будь-яке застосування Росією ядерної зброї проти України і що Вашингтон вже повідомив Москву про "катастрофічні наслідки", з якими вона зіткнеться. Він не уточнив, якою саме буде відповідь США, але наголосив, що Сполучені Штати приватно "докладно пояснили Москві, що саме це означатиме".

Володимир Путін 21 вересня сказав, що Росія готова використовувати "всі наявні засоби" для захисту "своїх територій". Після так званих "референдумів" Росія може вважати українські території "своїми землями".

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

Українців у полоні РФ систематично страчують, гвалтують, обмежують у їжі, воді й медичній допомозі - ООН

Пошук тіл загиблих після звільнення від російської окупації в Ізюмі, Харківщина, 26 вересня 2022. REUTERS/Abdelaziz Boumzar

Російські сили та проросійські збройні угруповання піддавали українських в’язнів позасудовим стратам, сексуальному насильству та іншим зловживанням. Про це йдеться у доповіді офісу ООН з прав людини, яку оприлюднили у вівторок, повідомляє Reuters.

У звіті, опублікованому Управлінням Верховного комісара з прав людини, виявлено певні порушення прав обома сторонами конфлікту, але висловлюється особливе занепокоєння з приводу жорстокого поводження з цивільними та військовополоненими з боку російських військ і афілійованих збройних груп.

Звіт охоплює період з 1 лютого по 31 липня та заснований на роботі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Росія та Україна заперечують звинувачення в порушеннях прав людини.

"Триваючий збройний напад Російської Федерації на Україну і пов’язані з ним бойові дії призвели до жахливої ситуації з правами людини по всій країні. Збройний конфлікт призвів до широкого спектру порушень прав людини, які стосуються як цивільних осіб, так і учасників бойових дій", – йдеться у звіті.

Голова місії Матильда Богнер заявила, що українські військовополонені "піддавалися жорстокому та такому, що принижує гідність, поводженню з боку російських сил безпеки та афілійованих збройних груп, яке, як видається, було систематичним", - сказала вона, представляючи звіт на прес-конференції в Києві.

Днями голова слідчого органу, уповноваженого ООН, заявив, що Росія вчинила воєнні злочини, включаючи позасудові страти, зґвалтування, тортури, відсутність їжі, води та медичної допомоги та ув’язнення дітей на окупованих нею територіях в Україні, що "можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини".

Слідчі ООН заявили, що продовжують документувати та перевіряти твердження про незаконні вбивства сотень мирних жителів російськими збройними силами у звільнених після російської окупації Київській, Сумській та Харківській областях.

Слідство також задокументувало щонайменше шість вбивств цивільних осіб в Україні, яких вважають зрадниками за ймовірну співпрацю з Росією на окупованих територіях.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Росія може готуватись до примусової мобілізації українських військовополонених для того, щоб вони воювали на боці РФ, що порушить Женевську конвенцію про поводження із військовополоненими.

У статті використано матеріали Reuters.

Дивіться також: Інтерв'ю з дружиною звільненого з полону Сергія Волинського

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Більше

XS
SM
MD
LG