Спеціальні потреби

Спiрнi маневри «Сi Бриз-2006» вiдкладено


Заплановані на середину липня спільні українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2006» вiдсторчено. Міністерство оборони так і не отримало дозволу Верховної Ради на їх проведення. Понад 100 американських військових залишили сьогодні Крим. Оборонне відомство змушене корегувати плани й щодо інших цьогорічних міжнародних навчань на території України.

Остання група американських військових залишила Феодосію. З сімферопольського аеропорту вони вiдбули на базу до Німеччини. Напередодні на батьківщину відправили основну частину американських резервістів. В Криму залишилися лише шестеро військовослужбовців США. Вони охоронятимуть вантаж з приблизно 70 контейнерів. Заплановані на середину липня міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2006» офіційно вiдстрочено на невизначений термін.

Це рішення ухвалили після того, як Верховна Рада так і не дала офіційного дозволу на проведення маневрів в Криму. Через протести місцевих мешканців військові не змогли підготувати для навчань Старокримський полігон. Втім у Міноборони кажуть, що двостороннє українсько-американське навчання «Сі Бриз-2006» буде проведено після отримання дозволу Верховної Ради. Якщо парламент відмовиться, маневри відбудуться без участі американських війскькових. У Міноборони зазначають – в цьому випадку користь від навчань буде значно меншою.

Ще одним наслідком конфлікту стало зниження інтересу до відпочинку в Криму. Туроператори констатують, що замiсть у кримськi санаторії туристи йдуть в готелi у Туреччині та Єгипті. Там – спокійніше. Втім, основна частина курортного сезону ще попереду. І кримчани сподіваються повернути наляканих потенційних клієнтів.

Через протести в автономії змушене корегувати свої плани й україньке міністерство оборони. Керівник відомства Анатолій Гриценко повідомив – цьогорічні навчання тугий вузол пройдуть без участі військових інших країн.

Представники лівих сил називають перенесення кримських маневрів своєю перемогою. Вони заявляють, що й надалі чинитимуть спротив «втягуванню України в НАТО».

Українське оборонне відомство констатує, що навіть в Російській Федерації держава робить більше для того, щоб змінити негативне ставелення своїх громадян до альянсу. В рамках інформаційної акції «Росія-НАТО: об`єднуючи зусилля» представники блоку відвідують міста і села російської «глибинки». Під час зустрічей громадянам розповідають про цілі та завдання об`єднання. Та й на двосторонньому рівні російські та натовські війська співрацюють значно тісніше. Цьогоріч заплановано близько 80 спільних заходів. Це на два десятки більше, ніж з Україною. Представництво командування російських військ в Штабі альянсу втричі більше за українське. Росіяни беруть участь у спільних з НАТО навчаннях.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG