Спеціальні потреби

Буш несподівано відвідав Ірак


Президент Джордж Буш здійснив сьогодні несподіваний візит до Іраку. Він запевнив уряд цієї країни в тому, що безастережно підтримує зусилля Багдаду в напрямку демократизації суспільства.

А перед приїздом до Багдаду, американський президент обговорював майбутнє американських військ в Іраку зі своїми помічниками неподалік Вашингтона. Він розпочав дводенну зустріч з високопоставленими цивільними та військовими радниками учора, в літній резиденції Кемп Дейвид. Мета нарад - обговорити майбутню роль Сполучених Штатів у Іраку. Завдяки відео обладнанню, в обговореннях також взяв участь і командувач американських сил в Іраку - генерал Джордж Кейсі. Президент Буш привітав військових з минуло тижневим успіхом - ліквідацією лідера аль-Кайди в Іраку Абу Мусаба аль-Заркаві. Зокрема він сказав таке: «Я цілком розумію, що це не закінчить війну. Але з іншого боку, нанесено значний удар аль-Кайді та вбивцям і терористам, які намагаються розпалювати насильство і спинити розквіт нової демократії».

Смерть Заркаві вважається значним поступом у боротьбі з повстанцями. Утім аль-Кайда Іраку заявила через Інтернет у понеділок, що вже призначено нового лідера терористичного угруповання. Його ім'я - шейх Абу Гамза аль-Мухаджер. Генерал Кейсі зазначив у недільному інтерв'ю інформаційній програмі телемережі СВs «Обличчям до народу», що смерть Заркаві не означає, що з терористичними атаками покінчено. «Ми, іракські сили безпеки та уряд цієї країни прикладатимемо протягом наступних днів багато сил, щоб захистити іракський народ від цих атак. Однак на всі 100 відсотків гарантувати такий захист неможливо», - сказав генерал.

Він також передбачає, що за успішних для уряду Іраку обставин, часткове скорочення американської військової присутності в країні стане можливим вже в наступні місяці. Радник Іраку з питань національної безпеки Мовафак аль-Рубаї зазначив у недільному інтерв'ю мережі Сnn, що більшість сил коаліції зможе залишити його країну не пізніше середини 2008 року. Рубаї та інші чільні іракські посадовці брали участь у сьогоднішніх обговореннях у Кемп-Дейвиді, завдяки відео-апаратурі. «Є цілий список справ, які ми повинні обговорити з адміністрацією США. Тому наради такі важливі», додає Мовафак. Зі свого боку президент Джордж Буш не оголосив жодних конкретних планів скорочення американських військ в Іраку. Він, натомість, наголосив, що чекатиме в цьому питанні сигналу від військових командирів.

XS
SM
MD
LG