Спеціальні потреби

Підписання коаліційної угоди відкладено


Сьогодні прийшла черга недотримати слова у справі визначення дати підписання коаліційної угоди Партії регіонів. Нашоукраїнці, які консультується як з помаранчевими фракціями, так і з регіоналами кажуть про ряд неузгодженостей.

“Констатується цілий ряд проблем. Це і проблема НАТО, ви сьогодні чули, це і проблема продовження політичної реформи, проблема силових органів, проблема адміністративної системи, проблема місцевого самоврядування... Тобто є цілий ряд проблем, на які не має відповідей. Скажімо так, ми пробіглися по верху, ніби-то знайшли компроміси, а коли починаєш заглиблюватися, бачиш, що відповіді не має”, - зазначив Роман Безсмертний.

Натомість, Юлія Тимошенко з парламентської трибуни вже традиційно поклала відповідальність за коаліцію саме на Нашу Україну. Вона каже, що всі неузгодженості не є проблемою, бо вона згодна на будь-які компроміси:

“Після того, як наша демократична коаліція уступила Нашій Україні спікерство, після того з’явилося ще двісті сімдесят п’ять питань, претензій і вимог. Можу сказати, що ми з усім погодилися. Ми вже навіть не розглядаємо чергових ультиматумів і ми з усім погоджуємося з закритими очима. Тому що ми знаємо, що насправді все це є просто зачіпки, які нічого не варті.”

Натомість, Партія регіонів, яка досі демонструвала лише бажання не залишитися в опозиції, наразі ставить своїм партнерам по консультаціям ультиматум – або коаліція завтра, або вони самі оберуть спікера.

“Якщо 21 червня не буде визначений формат коаліції, фракція Партії регіонів разом із депутатами, що поділяють занепокоєність станом справ, залишають за собою право обрати керівництво парламенту і почати працювати”, - заявив Микола Азаров.

Таку ж позицію поділяє і Віктор Янукович: “Ми підійшли до межі, коли, як кажуть, консультації треба закінчувати і приймати остаточні рішення.”

Чи пришвидшить ця заява підписання коаліційної угоди, невідомо, як і те, коли вона буде створена і з ким. Поки що виглядає, ніби в коаліції за будь-яких умов буде хіба що Наша Україна. Інакше, будь-яка інша коаліція серйозно загрожує Президенту Ющенку імпічментом, особливо, якщо за якихось умов Партія регіонів об’єднається з БЮТом, – кажуть експерти. Поки що Тимошенко заявляє, що не зраджуватиме свої виборців і буде в опозиції, якщо Регіони опиняться у владі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG