Спеціальні потреби

Актуально

Сьогодні у світі відзначають День біженців

Сполучені Штати тісно співпрацюють з Організацією Об'єднаних Націй в допомозі людям, які, шукаючи порятунку від переслідувань з боку своїх рідних країн, стають біженцями.

Міжнародна спільнота відзначає День біженців саме сьогодні, 20 червня. Про допомогу тим, кого політичні обставини змусили шукати кращої долі, Голосові Америки розповіли офіційні представники ООН і Державного Департаменту США.

Венді Янґ, ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«Моє ім'я - Венді Янґ. Я - координатор зовнішніх зв'язків регіонального вашингтонського представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Доброю новиною є те, що біженців стає менше. За статистикою, їх кількість у світі зараз найнижча за 26 років. А це означає, що список людей, яких за визначенням УВКБ вважали біженцями, нині скоротився на понад 1 мільйон і становить 8 мільйонів 400 тисяч осіб»

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Мене звати - Келли Раян. Я представляю Бюро Державного Департаменту США, яке займається питаннями народонаселення, біженців та міграції. Понад половина біженців усього світу, які тимчасово перебувають на території іншої країни, одержують відтак дозвіл на в'їзд до США. Сполучені Штати приймають більше біженців, аніж інші 18 відкритих для переселення країн».

Венді Янґ ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«Одним з найбільших випробовувань для УВКБ нині є зріст кількості осіб, переміщених всередині своєї країни. Це - люди, які опинилися в становищі біженців, шукаючи притулку від війни або переслідувань. Однак їм не вдалося перетнути будь-який міжнародний кордон. І тому вони позбавлені допомоги, гарантованої міжнародною конвенцією в справах біженців від 1951 року. Однак їм потрібна така ж сама підтримка, як і іншим біженцям: захист, їжа, дах над головою, вода, санітарні умови, запобігання статевій нарузі над жінками і дітьми. Тому УВКБ вирішило минулого року взяти цих людей під свій захист».

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Найбільше біженців у Пакистані. Самих афганців тут нараховується понад 2 з половиною мільйони. Є біженці і в Бангладеш. Певна їх частина - це бірманці. Складний стан речей і з Північною Кореєю. Важко змалювати словами відчай розкиданих по регіонах Азії північно-корейських біженців. А якщо ознайомитися з обставинами, за яких, наприклад, стали біженцями ці люди з Бурунді. Важко уявити, що за муки випали на долю тих, кому випало бути свідками жорстоких убивств екстремістами рідних їм людей. Цим особам цього року буде надано дозвіл на в'їзд до США».

Венді Янґ, ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«У світі багато регіонів, за якими УВКБ спостерігає особливо пильно, бо там зростає нестабільність. Я би в першу чергу вказала на Дарфур. Конфлікт явно виходить за межі однієї країни і вже перейшов на Чад. Ми пильно стежимо на Центрально-Африканською республікою. Також непокоїть те, що відбувається між Ефіопією і Ерітреєю. Є й інші гарячі точки. До них відноситься і конфлікт у демократичній республіці Конго, який від 80-их років забрав життя понад 3 з половиною мільйонів людей».

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Велика кількість біженців проживають в Африці. Тому значний відсоток нашої допомоги надходить до цього континенту. Незабаром до США прибудуть 13 тисяч біженців із Східної Африки. Їх буде розселено по всій країні. Питаннями їх влаштування займатимуться 10 урядових агентств у партнерстві з приватним сектором. Куди саме направити ту чи іншу особу, обидві сторони вирішують, беручи до уваги місце походження, релігійні вірування та інші особисті риси новоприбулих. Програма вже має значний успіх і ведеться в 48 штатах».

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG