Спеціальні потреби

У четвер нiбито буде помаранчева коалiцiя


Помаранчеву коаліцію практично створено. Офіційне рішення мають оголосити у четвер на засіданні Верховної Ради. Юлiя Тимошенко повертається на прем`єрську посаду, першим віце-прем`єром стає соціаліст Йосип Вiнський, нашоукраїнець Петро Порошенко здобуває крісло спікера.

Звершилось. Під зав`язку строку, визначеного законом, “Наша Україна” нарешті парафувала угоду про коаліцію з Соцпартією і БЮТ. Залишилися формальності – зібрати підписи під угодою всіх депутатів-нашоукраїнців. Голова ради блоку НСНУ Роман Безсмертний сподівається встигнути до ранкового засідання Верховної Ради у четвер. Саме в цей день, за його прогнозом, відбудеться офіційне проголошення нового помаранчевого союзу:

«Для того щоб документ вступив у дію повністю, його необхідно підписати всіма членами фракції, а також необхідно оприлюднити на засіданні Верховної Ради».

Політрада НСНУ, що відбулася в середу, “дала добро” не тільки на текст коаліційної угоди, але й на кандидатуру голови Верховної Ради. Несподіванкою для багатьох стало те, що на посаду висунули Петра Порошенка – адже досі сам президент неодноразово висловлювався на підтримку іншого претендента – Юрія Єханурова. “За” Порошенка проголосували майже одностайно – 113 із 114 присутніх на політраді.

Готовність підтримати Порошенка-спікера, згнітивши серце, вже висловили соціалісти. Як пояснив лідер СПУ Олександр Мороз, коаліційна угода не містить права вето на кандидатури, запропоновані партнерами.

«Ми визначили порядок формування коаліції такий, коли розподіл сфер відповідальності не передбачає права вето одної партії на ту чи іншу кандидатуру. Назвуть вони чорта-біса, будуть голосувати, очевидно, за нього».

Блок Юлії Тимошенко наразі не коментував вибір партнерів. Ті ж, у свою чергу, закликали лідерку БЮТ вибачитись перед Порошенком і “Нашою Україною” за удари, завдані під час виборчої кампанії. Таку думку висловив під час політради НСНУ прем`єр Юрій Єхануров. А Роман Безсмертний порадив двом заклятим ворогам в українській політиці, які знову повертаються у владу, примиритися і побрататися. “Хай сядуть, по чарці вип`ють і поговорять про ті дурниці, що були рік тому”, -- сказав він, маючи на увазі корупційний скандал.

У Порошенкові-спікері “Наша Україна” вбачає противагу Тимошенко-прем`єру. Цього не приховують самі “нашоукраїнці”. А тим часом експерти висловлюють побоювання, що подібна система противаг здатна поновити колишнє протистояння, причому міжособистісний конфлікт переросте у конфлікт між виконавчою і законодавчою владою.

“Це буде боротьба на виживання, боротьба на взаємне знищення”, -- так прокоментував можливий тандем Порошенко-спікер – Тимошенко-прем`єр екс-голова Верховної Ради Володимир Литвин. Увечері в середу, в ефірі телеканалу 1+1 Литвин спрогнозував, що коаліція в подібному форматі буде “експериментом, який дорого обійдеться країні”.

XS
SM
MD
LG