Спеціальні потреби

Актуально

Ціни на газ для України поки що не зросли

З першого липня вартість газу, який постачає в Україну компанія РосУкрЕнерго не зросте. Принаймні, поки що таких рішень не ухвалювали. Про це повідомив глава українського уряду Юрій Єхануров. За його словами, ціна 95 доларів за тисячу кубометрів буде діяти у третьому кварталі. Щоправда ціни на газ на внутрішньому ринку, тобто для населення та комунального господарства, з 1 липня все одно зростуть. Адже нині державна компанія Нафтогаз постачає їм паливо за ціною, що нижче собівартості. Детальніше йдеться в інтерв'ю Ані Дидик з нашим кореспондентом у Києві Русланом Дейниченко.

АД: Руслане, сьогодні мали завершитися переговори в Туркменістані про поставки газу в Україну за прямим контрактом. Чи є якісь результати?

РД: Українська урядова делегація провела в Ашхабаді декілька днів. Її очолював керівник міністерства палива і енергетики Іван Плачков. Але, судячи з усього, успішними проведені переговори назвати не можна. Туркменська влада висловила готовність продати Україні в другому півріччі близько 10 мільярдів кубів газу, проте за ціною 100 доларів за тисячу кубоментрів. Українці ж нагадали, що в минулому році уклали угоду на постачання газу після 1 липня за ціною 60 доларів. Повноважень на укладання нових угод за значно вищими тарифами українські урядовці не мали і тому жодних контрактів про постачання газу не підписали. Очевидно, проблему де взяти газ, якого не вистачає для балансу країни, доведеться вирішувати вже новому уряду або безпосередньо Президенту. Втім з Туркменістаном узгодили графік погашення заборгованості за минулі роки. Україна має розрахуватися за газ трубами власного виробництва.

АД: А що говорять експерти про ймовірніть укладення угод із Туркменістаном і чому вони такі важливі?

РД: Для України дуже важливо отримати прямі контракти на постачання туркменського газу. Адже зараз все середньоазійське паливо постачає СП «РосУкрЕнерго». За умовами контракту, його не можна реалізовувати за кордон. А на реекспорті в Європу туркменського газу Україна може непогано заробити і поправити скрутний фінансовий стан державної компанії «Нафтогаз». Він був змушений тривалий час постачати паливо населенню та комунальному господарству собі у збиток. Експерти кажуть, що від цієї операції бюджет може отримати близько півтора мільярди доларів. Але для того, щоб ця угода відбулася треба домовлятися не тільки із Туркменістаном, а й з російським «Газпромом». Він має дати дозвіл на прокачку газу своїми трубопроводами. Самому ж «Газпрому» поки що не вдалося домовитися із Сапармуратом Ніязовим про закупівлю туркменського газу. Отже вільні обсяги палива в цій країні є.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG