Спеціальні потреби

У Мексиці пройшли президентські та парламентські вибори.


Обидва лідери перегонів - консервативний кандидат та прихильник соціалістичних поглядів заявляють про свою перемогу. ЦВК каже, що різниця у голосах така маленька, що результати виборів не будуть відомі принаймі до середи.

Прихильник лівих поглядів, колишній мер Мехіко, 52-річний лідер Революційної демократичної партії Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив своїм прихильникам, що його перемога є беззаперечною. «Я хочу сказати вам, що ми захищатимемо нашу перемогу, ми не дамо їм вкрасти результати виборів. Мені жаль, що Федеральний виборчий інститут не оприлюднює результатів», - сказав він.

Під час виборчої кампанії Обрадор обіцяв своїм прихильникам у разі перемоги не пустити на мексиканські ринки американські агрокультури, дотації сільському господарству, підвищення пенсій і стипендій. Однак останні результати голосування вказують на те, що саме опонент Обрадора - представник консервативної Партій Національної Дії 43-річний випускник Гарварда Феліпе Кальдерон веде перед на виборах. Кальдерон є прихильником ринкової економіки і, за прогнозами, продовжить політику теперішнього президента Висенте Фокса. Кальдерон також вважає, що він переміг на виборах. «Я не сумніваюсь, що ми перемогли на президентських виборах, і Федеральний виборчий інститут це підтвердить», - заявив він.

Утім, Федеральний виборчий інститут заявив, що офіційні результати виборів будуть відомі не раніше середи. Його голова Луїс Аґальде каже, що переможця можна буде визначити лише після ретельного підрахунку голосів, оскільки опитування екзит-полів показали, що обидва кандидати мають однакову підтримку серед виборців.

XS
SM
MD
LG