Спеціальні потреби

Актуально

Новий Центр розвиватиме місцеву демократію

Тепер відомо, де шукати в Україні місцеву демократію. У Києві, на вулиці Боричів Тік, 53-В. Тут починає діяти Центр, фінансований американським Фондом підтримки демократії. Фонд працює в Україні вже понад 25 років – колись намагався демократизувати Радянський Союз, підтримував Рух та друкував “Український вісник” В’ячеслава Чорновола, і навіть, у помаранчевій революції бачить часточку своїх зусиль. Тепер демократія з’явилась; залишається виростити її на місцевому рівні, – каже директор відділу Європи та Євразії Фонду Надя Дюк:

“Ми бачимо, що є досить сильне суспільство щодо розвитку демократії, але тепер треба дивитися в регіони...”

Місцевому самоврядуванню в Україні не щастить. 15 років ведуть балачки про його реформування, але воно так ніколи і не почалось. Громада залишається безправною – ні відкликати сільського голову, якщо той краде, ні самим розпорядитися власними коштами. Центр місцевої демократії хоче довести українцям вигоду реформи:

“Наш центр буде намагатися стати активним громадсько-політичним гравцем у просуванні місцевих реформ. Ми будемо скрупульозно, терпеливо людям пояснювати, що це таке, навіщо, яка вигода від цього людям...”, - пояснює директор Центру Олександр Мосіюк.

Інформація – половина справи, а тому Центр місцевої демократії почне з того, що створить бібліотеку з проблем самоврядування. Тоді зініціює громадську дискусію про старі виклики і нові. Наприклад, ті, які породила пропорційна виборча система. Сьогодні у багатьох східних областях, де перемогла відомо яка партія, демократією і не пахне, каже Мосіюк:

“Утворюють комісії депутатські, де опозицію повністю вишвирюють, навіть в члени комісії не записують. Не те, що не дають їм керівних посад, а навіть не включають – в Криму там є випадки, коли Партія регіонів в такий спосіб створює бюджетні комісії в радах, що там жоден представник від опозиції навіть рядовим членом комісії не включається. Тобто повна монополія. Фактично чи не тоталітарна система запроваджується на місцевому рівні.”

Суспільство змінилось. Змінилась центральна влада і свідомість людей. Але місцева влада залишається архаїчною – такою, якою була за комуністичних часів. Як кажуть у Центрі місцевої демократії, разом з іншими громадськими організаціями вони спробують наблизити зміни.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG