Спеціальні потреби

Демократична коаліція на межі розколу


В Українському парламенті несподівано для багатьох після обідньої перерви розпочалися вибори спікера Верховної Ради. Після розблокування трибуни фракцією регіонів та оголошення про досягнуті компроміси поміж парламентськими фракціями помаранчева коаліція опинилася на межі зриву. Детальніше про це йдеться в розмові Ігоря Гулявого з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ:Вікторія, то що зараз відбувається у парламенті?

ВС: Так, доволі несподівані події сьогодні у Верховній Раді. Спостерігають за ними практично всі. Люди обговорюють це доволі активно, слухають радіо, дивляться телевізійну трансляцію. В даний момент, фактично, відбувається процедура обрання голови Верховної Ради і вона відбувається зовсім не так, як того очікували. Що ж стало головною несподіванкою? Насправді, очікували, що коаліція запропонує кандидатуру, як це визначено регламентом коаліції. Тобто, кандидатуру на посаду спікера мала запропонувати Наша Україна. Вона це і зробила, запропонувавши Петра Порошенка. Однак, соціалісти заявили, що вони голосувати за Порошенка не будуть, і висунули власну кандидатуру – свого лідера Олександра Мороза. Регіони також висунули свою кандидатуру – Миколу Азарова. В результаті, Порошенко заявив, що він знімає свою кандидатуру і закликав зробити теж саме Олександра Мороза, аби регіонали побачили, що вони не набирають достатньої кількості голосів за свого кандидата, і аби потім все відбулося в рамках домовленостей в коаліції. Однак, Олександр Мороз цього не зробив і зараз іде обговорення кандидатур.

ІГ:Чи відома позиція соціалістичної партії в цій ситуації?

ВС: Фактично, можна сказати про те, що в соціалістичній партії відбувся розкол. Йосип Вінський, перший заступник голови партії, заявив, що Олександр Мороз зрадив партію, зрадив ідеї демократії, і зрадив ідеї коаліції. Він каже про те, що завдяки власним амбіціям Мороза коаліція може бути розвалена. Сам Мороз каже, що він не може проголосувати за Петра Порошенко, оскільки той є учасником багатьох корупційних скандалів.

ІГ:Як прогнозують розвиток подій далі?

ВС: Далі може бути цікаво. Може бути такий варіант, що Регіони проголосують не за свого кандидата, а проголосують якраз за Мороза. І тоді це означатиме нову конфігурацію більшості. До речі, продовжуючи роботу Верховної Ради, сьогодні аж до обрання спікера голосували три фракції: Партія регіонів, комуністи та соціалісти. І ці фракції продемонстрували, що в них є більшість у 236 голосів. Таким чином, якщо Регіони погодяться на голосування за кандидатуру Мороза, в такому разі, очевидно, вже Мороз має підтримати їх кандидатуру на посаду прем’єра. І це буде досить цікавий і неочікуваний розвиток подій.

  • 16x9 Image

    Ігор Гулявий

    Народився на Ярославщині. Депортований до колишньої Східної Пруссії. Закінчив Варшавський університет: магістр української філології (1970), доктор гуманіарних наук (1978). Після прибуття до США працював у шкільництві і в українській пресі («Українські вісті», Детройт).У «Голосі Америки» з 1983 року. На радіо працював ведучим програми, продюсером і журналістом. Протягом останніх кількох років працює для інтернет-сторінки Української служби. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG