Спеціальні потреби

Поколінню ''бейбі-бумерів'' виповнюється 60


Сьогодні президентові США Джорджеві Бушу виповнюється 60 років. Він, як і мільйони американців, належать до так званих «бейбі-бумерів» - покоління «буму народжуваності», що припало на перші два десятиліття після закінчення Другої світової війни.

Американська асоціація пенсіонерів радить людям, які досягли цього віку, починати планувати свій заслужений відпочинок, навіть якщо на них чекає спадок. Цього року поколінню «бейбі-бумерів» почало виповнюватися 60. Щодня цього віку, який ще називають «воротами до пенсії», сягають близько 8 тисяч мешканців США. Американська асоціація пенсіонерів - організація, що захищає права та інтереси похилих громадян каже, що більшість пенсіонерів не зможуть успадкувати всі гроші, на які вони розраховували жити на пенсії. Саме таке сталося з 53-річним Майклом Фінном. «Я успадкував дещо менше 40 тисяч доларів. Це тому, що гроші були розділені між 7 людьми», - каже він.

Утім Фіну може й не варто нарікати. Адже за офіційними даними, лише незначний відсоток «бейбі-бумерів» отримає якусь спадщину взагалі. Аналітик Американської Асоціації Пенсіонерів Джон Ґіст передбачає, що більшості американців доведеться працювати після 65 - офіційного віку виходу на пенсію, а також шукати додаткових доходів. «Вони звичайно спробують це зробити шляхом заощаджень, пізнішим відходом на пенсію і через програми соціального забезпечення», - каже він.

Американська асоціація пенсіонерів каже, що «бейбі-бумери» отримають меншу спадщину через те, що з одного боку часто походять з великих родин, а з другого їхні батьки живуть довше, а отже і більше витрачають на охорону здоров'я. Майкл Фін, наприклад, уже змирився з думкою, що йому доведеться підзаробляти на пенсії.

Нещодавно проведе опитування виявило, що американці планують іти на пенсію у віці 63 років. Лише третина з них заявила, що працюватиме на пенсії. Частина з них каже, що хоче працювати аби зайняти себе і почуватися корисним, однак більшість наголошує, що працюватиме, аби покрити свої видатки.

XS
SM
MD
LG