Спеціальні потреби

В Одесі нова програма енергозбереження


Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про початок програми, що має на меті посилити енергоефективність України та збільшити її енергетичну незалежність. Попередня вартість програми складає один мільйон доларів США.

Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку Ерл Гаст оголосив про її початок на прес-конференції прес-клубу реформ в Одесі, де він перебуває з метою більш детального ознайомлення з заходами у сфері енергозбереження. Американська сторона очікує, що програма «Ініціатива з енергоефективності в українській промисловості» принесе кілька результатів: допоможе українським підприємствам заощадити значний обсяг природного газу та підвищить ефективність використання енергоносіїв у промисловому комплексі України.

На думку менеджера проектів з енергетики та фінансів Агентства США з міжнародного розвитку Андрія Міцкана, планується на 20-30 відсотків скоротити споживання природного газу на тих підприємствах, які братимуть участь у презентованій програмі. Незважаючи на те, що усі попередні міжнародні програми енергозбереження, запропоновані приміром Світовим банком, в Україні успіху не мали – нинішня має перспективи бути реалізованою:

«Нині в Україні змінилися щонайменше три фактори – ціна на газ зробила економіку таких проектів привабливою для інвесторів, змінився менеджмент на підприємствах (а він був недосконалий і не прозорий у минулі часи), з’явилась можливість залучити фінансування. Дотепер доступ до фінансових ресурсів був обмежений. На сьогоднішній день всі три фактори для успіху існують», - заявив Андрій Міцкан.

Агентство США з міжнародного розвитку сприятиме партнерським стосункам між іноземними та українськими сервісними компаніями, які надають послуги у сфері енергозбереження. На основі можливого фінансування, яке надаватиметься американським державним Експортно-імпортним банком та іншими фінансовими установами, понад 15 промислових підприємств України розпочнуть заходи зі скорочення споживання природного газу.

Програма «Ініціатива з енергоефективності в українській промисловості» також сприятиме розповсюдженню отриманого досвіду серед інших промислових виробників. Попередньо вона триватиме півтора роки, але у разі успішності, за словами Директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку Ерла Гаста, терміни її реалізації можуть бути продовжені.

Виконавцями програми «Ініціатива з енергоефективності в українській промисловості» будуть американська кампанія «Інтернешнл Рісорс Груп» та її субпідрядна організація «Альянс за збереження енергії». Планується залучити міжнародних експертів у сферах енергозбереження і фінансування проектів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG