Спеціальні потреби

Голова СБУ позивається з “Україною молодою”


Ігор Дріжчаний позивається з “Україною молодою”. Про це голова СБУ повідомив на прес-конференції в Києві. Як він заявив, газета опублікувала замовну наклепницьку статтю про його відомство і не реагує на вимоги спростувати неправдиву інформацію. За його словами, ця інформація перевірялася Секретаріатом Президента і не була підтверджена. Ще місяць тому Дріжчаний зажадав від редакції спростувань, однак відповіді не отримав. Тепер конфлікт розрулюватиме Шевченківський райсуд: глава СБУ подав позов на “Україну молоду” і чекає публічних вибачень.

Відкидаючи звинувачення газети, Ігор Дріжчаний заперечує будь-який вплив політики на роботу свого відомства:

«СБУ почуває себе стабільно і впевнено, оскільки СБУ знаходиться поза політикою, і політичні процеси хоча , звичайно, торкаються всіх нас як громадян, як працівників, як державних службовців, але все-таки не є суттю нашої роботи».

Нагадаю: стаття, що обурила лицаря плаща і кинджала, звалася “Під дахом СБУ” і була опублікована в “Україні молодій” 1 червня. У публікації стверджувалось, що керівник Служби безпеки, прагнучи забезпечити своє політичне майбутнє, наводить мости “з різними кланами” і тісно співпрацює як з Ринатом Ахметовим з Партії регіонів, так і з колишньою владою в особі Віктора Медведчука. Зокрема, газета закидала Дріжчаному блокування слідства у справі розкрадань донецькими угрупованнями одного мільярда гривень податків – гроші, буцімто, пішли на виборчу кампанію Януковича.

На доказ своїх звинувачень у корупції газета наводила листи офіцерів СБУ, надіслані на адресу Президента, та список осіб, з якими начебто контактував Дріжчаний. Видання заявило також про “деградацію Служби безпеки України”.

А тим часом спостерігачі вказують на те, що за протистоянням голова СБУ – “Україна молода” вгадується тінь іншого конфлікту – між головою секретаріату Президента Олегом Рибачуком, якого вважають близьким до Ігоря Дріжчаного, і радником Президента, головним редактором “України молодої” Михайлом Дорошенком. Останнього часто називають можливим наступником Рибачука на посаді глави президентського секретаріату.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG