Спеціальні потреби

Актуально

Регіони вибачаються за побиття журналіста

Інцидент є вкрай неприємним, -- визнав один з лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов. Від імені партії він вибачився перед знімальною групою СТБ за напад, скоєний депутатом Олегом Калашниковим. Як заявив Кушнарьов, Партія регіонів шкодує про те, що сталось, і вибачається перед усією пресою.

До вибачень долучилася також народний депутат Ганна Герман. Як із жалем констатувала прес-секретар Віктора Януковича, ще не всі депутати з Партії регіонів “навчилися носити костюм демократії”:

«Серед депутатів Партії Регіонів є такі люди, які не знають, що не лише побити журналіста не можна, не лише вилучити в нього касету не можна, а навіть сказати йому не можна, де він має знімати. Цього треба навчитися. Я дуже рада, я щаслива, що цього навчився Віктор Янукович за півтора року перебування в опозиції, і сьогодні він попросив мене передати вам, що він глибоко обурений...»

Вибачення свого партійного лідера Ганна Герман переказала, прийшовши на збори журналістів, скликані у зв’язку з інцидентом. Підсумком зборів став відкритий лист-вимога українських журналістів до Партії регіонів. Як сказано в листі, це вже не перший випадок, коли члени партії намагаються тиснути на журналістів. Підписанти нагадують про кримінальну відповідальність за перешкоджання законній діяльності преси і вимагають позбавлення Олега Калашнікова депутатського мандата і притягнення його до відповідальності. Серед вимог журналістів, крім того, публічне вибачення лідера регіоналів з трибуни Верховної Ради та повернення знімальній групі СТБ відібраної касети.

Інцидент, що стався, – перший відвертий виклик не просто журналістам, але замах на свободу слова, знак авторитаризму, що повертається. Про це сказано в заяві Народного Руху України, яку оприлюднив на журналістських зборах народний депутат Олесь Танюк. До заяви Руху Танюк, що вже встиг потерпіти від нових методів “з’ясування стосунків” у Верховній Раді, додає від себе особисто:

«Депутати від регіонів ходять в парламенті під наркотиками, ми маємо ці приклади, вони приходять в парламент озброєні, є револьвери і є ножі. Це все-таки говорить про те, що порядку в державі нема, ніхто її не контролює на вході, і що завтра це може вирватися з-під контролю...»

12 липня група прихильників Партії регіонів разом з народним депутатом Олегом Калашніковим здійснила напад на журналіста телеканалу СТБ Маргариту Ситник і телеоператора Володимира Новосада, які у Маріїнському парку біля Верховної Ради знімали сюжет про наметове містечко регіоналів. Оператора побили, касету з відзнятим матеріалом відібрали.

Спочатку, народний депутат Олег Калашніков заперечував будь-яку свою причетність до цієї справи. Однак, згодом міліція встановила, що близько 12 дня біля будівлі Верховної Ради до знімальної групи СТБ справді підійшла група людей, яка силоміць відібрала в оператора касету, і що серед цих людей був регіонал Олег Калашніков.

А тим часом, Партія регіонів вважає, що інцидент вичерпано. Про це заявив один з її лідерів Євген Кушнарьов. У другій половині дня у Верховній Раді депутат Олег Калашніков вибачився перед журналістами СТБ. При цьому він, однак, не визнав своєї вини, заявивши, що проти нього було вчинено провокацію, і що вибачається він лише заради “єдності України”.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG