Спеціальні потреби

Актуально

Український «кокус» звернувся до Буша

Напередоднi самiту Великої вiсiмки в Санкт-Петербурзi український кокус - група американських конгресменів, які проявляють особливий інтерес до України - звернулася з відкритим листом до Президента Буша.

Законодавцi закликають його ще раз підтвердити намір США підтримати рух України до євроатлантичної інтеграції, переконати Росію не використовувати залежність України від російського газу в політичних цілях і, беручи до уваги, що в Україні сформовано урядову коаліцію, - в якнайкоротшому часі відвідати Київ.


Повний текст листа (переклад Голосу Америки):

Пане Президенте,

В час, коли Ви готуєтеся до подорожi в Санкт-Петербург та до нарад з керiвниками Великої вiсiмки, двопоартiйний український кокус в Конгресi висловляє Вам вдячнiсть за пiдтримку, яку Ви виявляєте процесам розвитку України як сучасної демократичної європейської держави. Ми просимо, щоби Ви використали цi наради, щоб звернути увагу Ваших колег у Великiй вiсiмцi на кiлька питань, що стосуються України.

У двостороннiх зустрiчах iз захiдно-європейськими та канадським лiдерами ми надiємося, що Ви наголошуватимете на Вашiй пiдтримцi справи iнтеграцiї України у євро-атлантичне спiвтовариство. Помаранчева революцiя та березневi парламентськi вибори продемонстрували, що українцi рiшуче обрали шлях демократiї. I хоч цей шлях, як це буває в усiх країнах, що проводять у себе демократизацiю, не буває без перешкод, в наших iнтересах, як також в iнтересах Європи – заохочувати Україну йти прикладом центрально-європейських та балтiйських держав, якi протягом останнiх десяти рокiв здiйснили передiх до демократiї та ринкової економiки.

Ми вважаємо, що Захiд зараз повинен дати Українi два важливих сигнали, якi Ви могли б обговорити зi своїми захiдними колегами. По-перше, Україна протягом останнiх пiвтори року зробила значний прогрес у наближеннi себе до стандартiв, необхiдних для входження в НАТО. Якщо новий український уряд пiдтримає прагнення Президента Ющенка наблизитись i, кiнець-кiнцем, iнтегруватися в НАТО, Альянс повинен бути готовим пiдтримати це прагнення.

Друге питання стосується ймовiрного вiдновлення українсько-росiйських переговорiв щодо цiни на природний газ. Цi переговори безпосередньо стосуються також Європи, оскiльки переважна бiльшiсть газу, який вона отримує з Росiї, перекачується через Україну. Сполученi Штати повиннi дати зрозумiти, що хоч Україна повинна платити ринковi цiни за енергоносiї, цi цiни повиннi впроваджуватися по-етапно, щоб уникнути негативних наслiдкiв для української економiки. Сполученi Штати i Європа також повиннi рiшуче заохочувати Україну та Росiю укласти у цiй справi мiж собою вiдкриту та прозору угоду.

Ми сподiваємося, що на аналогiчних моментах Ви наголошуватимете у Ваших розмовах з Президентом Путiним. Зокрема на тому, що Росiя не повинна пiддаватися спокусi використати в полiтичних цiлях залежнiсть України вiд поставок росiйського газу. Це лише б пiддало сумнiву надiйнiсть Росiї як енергопостачальника на мiжнародних ринках. Крiм цього, ми рекомендуємо, щоби Ви в чiтний спосiб пiдтвердили Президенту Путiну свою пiдтримку прагнень України iнтегруватися у євро-атлантичне спiвтовариство, в тому числi в НАТО.

Крiм цього, оскiльки в Українi уже сформувано парламентську коалiцiю, ми надiємося, що Ви якнайскорiше вiдвiдаєте Київ. Це було б найефективнiшим пiдтвердженням дальшої пiдтримки Сполученими Штатами полiтичних та економiчних перетворень в Українi.

Ми бажаємо Вам плiдних дискусiй у Санкт-Петербурзi.

З повагою,

(пiдписи членiв Конгресу Сандера Левiна, Курта Велдона, Марсi Каптур, Роскоу Бартлетта, Роберта Ендрюса, Говарда Бермана, Шеррода Брауна, Джiма Ґерлака, Морiса Гiнчi, Деннiса Кусiнiча та Майкла МакНалтi)

(загалом кокус налiчує 43 члени – ред.)

Всі новини дня

Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО  

"Ми хотіли б обговорити, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри шлях України до НАТО", - заявив глава польського уряду на зустрічі з прем'єром Канади Трюдо. Фото: REUTERS/Carlos Osorio

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.

“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.

Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.

Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.

"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.

З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.

У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.

Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео

Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.

Директор ЦРУ Бернс таємно їздив до Китаю налагоджувати лінії зв'язку – ЗМІ

На цьому архівному фото Вільям Бернс в Пекіні, 1 травня 2012 року. (Фото AP/Олександр Ф. Юань, файл)

Директор ЦРУ Білл Бернс у травні таємно їздив до Пекіна, щоб продемонструвати офіційним особам в Китаї бажання США підтримувати відкриті лінії зв’язку з розвідкою. Про це першою повідомила британська ділова газета Financial Times, а пізніше агентству Reuters підтвердили два американських урядовці.

«Минулого місяця директор Бернс відвідав Пекін, де зустрівся з китайськими колегами та наголосив на важливості підтримки відкритих ліній зв’язку в розвідувальних каналах», – сказав Reuters один із чиновників.

Коментуючи поїздку для американської газети Hill, експерт з Китаю програми Прінстонського університету з науки та глобальної безпеки Тонг Чжао сказав, що поїздка Бернса до Китаю демонструє вплив істеблішменту національної безпеки Китаю на його внутрішню та стратегічну політику.

«Найбільше занепокоєння Китаю сьогодні викликають навмисні зусилля США просувати «кольорові» революції, загрожувати внутрішній стабільності Китаю, підривати безпеку китайського режиму», – сказав Чжао в інтерв’ю The Hill, посилаючись на публічні застереження президента Китаю Сі Цзіньпіна щодо народних продемократичних протестів.

«Китайське традиційне мислення полягає в тому, що апарат безпеки США, ЦРУ та інші виконують справді брудну роботу. Тож я вважаю, що Бернс міг би напряму спробувати запевнити Китай у тому, що США не мають таких стратегічних намірів. Таке запевнення з боку керівництва ЦРУ може бути корисним», – наголосив китайський експерт.

Візит директора ЦРУ відбувся перед тим, як президент США Джо Байден сказав про можливу «відлигу» у відносинах з Пекіном на саміті G7 в Японії наприкінці травня.

Як нагадує Reuters, Бернс є досвідченим американським дипломатом, який здійснив численні поїздки для переговорів з росіянами, а також з Талібаном в Афганістані.

Офіційні особи США обережно підкреслюють, що його місії, пов’язані з розвідкою, не пов’язані безпосередньо з дипломатією США.

Раніше цього тижня Китай відхилив запрошення Пентагону провести зустріч між міністром оборони США Ллойдом Остіном і міністром національної оборони Китаю Лі Шанфу на полях Азійського форуму з питань безпеки в Сінгапурі.

Остін лише потиснув руку китайському колезі в кулуарах саміту з питань безпеки в Сінгапурі, але між ними не було «обміну по суті», повідомили в Пентагоні в п'ятницю.

США розглядають постачання вибухівки з Японії до снарядів для України – The Hill

На фото: Японський прапор на фоні вантажівки від японських сухопутних сил під час церемонії передачі обладнання для України. Токіо, Японія, 24 травня 2023 р. AP/Eugene Hoshiko

Сполучені Штати розглядають можливість купувати тротил у Японії, щоб збільшити виробництво артилерійських снарядів для України. А також з метою нарощення власного виробництва боєприпасів, з огляду на наявні загрози.

За повідомленням видання The Hill, японська сторона готова зробити виняток із власного законодавства, яке не дозволяє постачати летальну зброю, оскільки тротил є продуктом не лише військового призначення.

Посилаючись на агенцію Reuters, The Hill повідомляє, що наразі відповідна угода лише на стадії розгляду. Якщо угоду буде укладено, то США підключать японську компанію, що виробляє тротил, до ланцюга постачання вибухівки на американські заводи з виробництва боєприпасів.

Тротил необхідний для виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів.

Як повідомляв Голос Америки, наразі саме цих снарядів гостро бракує Україні. У США намагаються посилити їх виробництво, при чому “не тільки для підтримки України, але й для того, щоб бути готовими до потенційного конфлікту з Китаєм” - інформувала агенція АР.

Про це пише і видання The Hill: цього року Пентагон почав суттєво збільшувати витрати на виробництво артилерійських снарядів, оскільки він прагне як краще підтримати Україну, так і підготуватись до потенційного конфлікту з Китаєм.

Наразі у США працюють лише два заводи, де виготовляють сталеві корпуси для 155-мм гаубичних снарядів. Один з них - завод у Скрентоні, де цього року побувала і знімальна група Української служби Голосу Америки.

Японія ще не надавала Україні летальну зброю, але допомагає продовольством, малими безпілотниками та, наприклад, одягом для українців. Але цього тижня у Токіо оголосили про надання 100 військових вантажівок для українських військ, повідомляла агенція Associated Press.

Журналістка Голосу Америки Юлія Ярмоленко також підготувала репортаж із Японії про те, як країна змінила власну політику, щоб допомогти переселенцям з України.

Нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін привітав рішення Японії вперше з часів Другої світової війни збільшити свої витрати на оборону та набуття можливостей контрудару в умовах складної безпекової ситуації довкола Китаю і Північної Кореї, інформує The Hill.

Тема стримування Китаю та Росії були основними темами зустрічі президента США Джо Байдена та прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду раніше цього року у Вашингтоні, - повідомляв Голос Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG