Спеціальні потреби

Актуально

ООН закликає Ізраїль та екстремістські організації до стриманості

Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Ян Еґеланд підкреслює, що діти та мирне населення секторa Гази не повинні страждати від, як він це назвав, неприйнятного використання насилля екстремістськими організаціями проти Ізраїлю. Але він також зазначив, що багато невинних людей вже постраждали від «неадекватної реакції Ізраїлю». Він заявив, що ООН однаково турбується про мирних жителів Ізраїлю та Лівану.

На прес-конференції в приміщенні ООН в Женеві Еґеланд застеріг, що ситуація може вийти з під контролю та закликав лідерів екстремістських організацій сектора Газа та Лівану відпустити ізраїльських заручників:

«Ми боїмося того, що з цього моменту все зайде настільки далеко, що ситуація стане абсолютно непідконтрольною. Тому ми закликаємо сьогодні до самовладання без неадекватних реакцій та запусків ракет домашнього виробництва до Ізраїлю або деінде, а також звільнення всіх заручників, як цивільних, так і військових».

Еґеланд зазначає, що ситуація на палестинських територіях ще ніколи не була настільки важкою, як сьогодні. За його словами, 1.4 мільйони людей живуть у перенаселених помешканнях. І їх становище стало ще жалюгіднішим після того, як Ізраїль розрушив єдину енергостанцію сектора Газа. Він каже, що проблемою залишається питна вода та санітарія, поширення різних хвороб та нестача їжі.

ООН провела спеціальну нараду в п’ятницю щодо ситуації в секторі Газа. Еґеланд зазначає, що багато з 30-ти країн-донорів, що були присутні на зустрічі, включаючи Японію, США та Єврокомісію, заявили про свою додаткову фінансову допомогу. На сьогодні ООН отримала тільки третю частину від 380 мільйонів доларів, що вона обіцяла надати як допомогу палестинцям.

Але Еґеланд підкреслив, що палестинці також винні в тій жахливій ситуації, що склалася сьогодні:

«Так, їх територію окуповано, але ті, хто захоплює ізраїльських солдат, пускає ракети домашнього виробництва, фактично, кожного дня на територію Ізраїлю чи то з сектора Газа, чи південного Лівану, повинні розуміти, що певна відповідь на це буде. Видається, що вони хочуть спровокувати саме цю відповідь, а те, що діти, жінки та мирні жителі за все це платитимуть, їм, здається, байдуже».

Еґеланд застерігає як ізраїльтян, так і палестинців, що все, що вони отримають завдяки своїм діям, це ненависть та збільшену кількість екстремістів.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG