Спеціальні потреби

Громадяни не підтримують переобрання Ради


Як відомо, на парламентських виборах у березні нинішнього року Партія регіонів набрала 32% голосів, а Блок Юлії Тимошенко разом з “Нашою Україною” – 35%.

Як вважають соціологи, якби відбулися нові позачергові вибори, вони дещо додали б Партії регіонів і БЮТ і дещо забрали у “Нашої України”, однак суттєво не змінили б розстановки політичних сил у Верховній Раді.

Згідно з даними опитування, проведеного на початку липня соціологічною службою Центру Разумкова, в разі призначення дострокових парламентських виборів Партія регіонів набрала б 39% голосів, а БЮТ разом із “Нашою Україною” взяли б 32%. Майже ідентичні цифри подає Центр соціальних досліджень “Софія”, що проводив дослідження також на початку липня. Якби дострокові вибори відбувалися зараз, за Партію регіонів проголосувало б 37%, а Блок Юлії Тимошенко на пару з Нашою Україною отримали б 33% голосів.

Дещо різняться щойно оприлюднені дані ще однієї соціологічної служби – Київського міжнародного інституту соціології. Як твердить керівник інституту Валерій Хмелько, в разі дострокових виборів розстановка сил у парламенті все-таки змінилася б – на користь Регіонів:

«Я не можу підтримати точку зору, яка висловлюється в багатьох публікаціях, що приблизно був такий самий розподіл голосів, як і в березні. Такий самий приблизно був би для Блоку Юлії Тимошенко, на третину менше для Нашої України і наполовину, практично на половину більше для Партії регіонів».

За даними цієї служби, якби дострокові парламентські вибори відбулись, то Партія регіонів набрала б 38% голосів, БЮТ 16%, Наша Україна 7,5, а Соцпартія і Компартія взагалі не подолали б тривідсоткового бар’єру.

Соціологи КМІСу стверджують також, що громадяни у більшості своїй виступають проти ідеї достроково переобирати парламент. За даними їхнього дослідження, 26% опитаних згодні з тим, щоб розпустити нинішню Раду і обирати нову, тоді як удвічі більше (56%) - виступають проти такого розвитку подій.

XS
SM
MD
LG