Спеціальні потреби

Литвин коментує ситуацiю, що склалася


Дострокових парламентських виборів не буде, зате восени слід чекати дострокових президентських. Так вважає екс-спікер Володимир Литвин. На прес-конференції в Києві колишній голова Верховної Ради спрогнозував також повернення України до “багатовекторної” зовнішньої політики.

Володимир Литвин відмовляється коментувати моральний бік вчинку свого наступника, Олександра Мороза. Натомість заявляє, що обрання спікера було легітимним, і аргумент на підтвердження своєї думки наводить своєрідний:

«Обрання голови Верховної Ради Мороза відбулося в рамках помаранчевої коаліції. І він був обраний відповідно до вимог регламенту, відповідно до вимог Конституції. Я думаю, всі розлогі розмови про те, що нелегітимно обраний спікер, вони не мають під собою основи. Бо на той час існувала помаранчева коаліція. А вже хто проголосував – це вже право вибору Верховної Ради України. Дострокових парламентських виборів не буде», -- вважає екс-спікер.

На його думку, в парламенті утвориться широка коаліція, в яку перетікатимуть депутати з “Нашої України” і “БЮТ”. “Процес уже почався”, -- сказав Литвин. За його словами, ця широка коаліція буде стійкою і дисциплінованою, однак, через протистояння в парламенті, – нерезультативною, і після осені слід чекати дострокових президентських виборів. Перевиборів Президента вимагатиме опозиція, яка сьогодні закликає розігнати цю Раду і обрати нову, прогнозує Литвин:

«Тим, хто в опозиції, треба буде виступати з певними новаціями. Оскільки ідея проведення дострокових парламентських виборів почила в Бозі,... ... тоді треба продукувати інші пропозиції. Інших я не бачу, як звинувачувати Президента України в тому, що він усе здав, зрадив ідеали Майдану, зрадив помаранчеву коаліцію».

У разі дострокових президентських виборів екс-голова Верховної Ради планує взяти в них участь. Каже, що сьогодні є попит на його політику порозуміння і консолідації суспільства, яка виявилась не запитаною під час виборів 2006 року.

Володимир Литвин прогнозує також повернення України до “багатовекторної” політики. У можливість збереження нинішнього зовнішньополітичного курсу за прем’єра Януковича екс-спікер не вірить:

«Я думаю, що в нас буде багатовекторна політика. Оскільки ви прекрасно розумієте позицію соціалістів і комуністів і потрібно буде врівноважувати, ми повернемося до багатовекторної політики. Будем одночасно декларувати можливість негайного підписання всіх документів по ЄЕП і водночас будемо реалізовувати мету, до 2020 року, вступу до Європейського співтовариства...»

XS
SM
MD
LG