Спеціальні потреби

Актуально

Огляд преси (18 липня 2006 р.)

Німецька Вельт вміщує інтерв’ю з Віталієм Кличком. Уславлений боксер уважає, що після оранжевої революції і триваючої парламентської кризи в Києві--розчарування. Ющенко робить ставку на компроміс між про-західними оранжевими і про-російськими біло-блакитними. Кличко тієї думки, що не лише на Заході, але й в Україні не розуміють, як можна після трьох місяців коливань і торгів, продемонстрованих другою оранжевою коаліцією, розпастися, не починаючи працювати. Люди, які на морозі день і ніч підтримували демократію, розчаровані, каже Віталій. Він гадає, що союз двох антагоністів--Ющенка і Януковича--довго не протриває. Однак демократична ідея ще не вмерла. І питання в тому, який вплив вона чинить на внутрішню і зовнішню політику. Кличко уважає, що Ющенко прагне завжди досягти компромісу, щоб всі були задоволені, але в політиці це неможливо, пише Вельт.

Про що шепотілися Блер і Буш на саміті вісімки в Петербурзі при випадково включених мікрофонах? Британська Індепендент друкує стенограму, у якій обидва нашвидкуруч обговорюють найважливіші проблеми сьогодення, від застою в переговорах про вільну торгівлю, СОТ, і до останньої кризи на Близькому Сході. Блер тишком-нишком намагається схилити Буша, що він поїде в регіон, «розбиратися,» так би мовити. Але Буш каже, що туди невдовзі поїде Конді, типу, ні, ми й самі пальму миротворців не впустимо. Блер, однак, каже, що Конді треба результат, а він так міг би просто поговорити. І тут Буш говорить: «Знаєш, справа тут в тому, що все що треба--так це змусити Сирію, щоб вона змусила Хезболлу припинити цю всю фігню--і всі справи. Отже, пише Індепендент, Буш і Блер дають ясно зрозуміти, що за діями Хезболли стоять сирійці, і висловлюють побажання, щоб Кофі Аннан вийшов по телефону на Ассада і зробив би щось путнє.

Редакційна Вашингтон Пост озаглавлена «Демократія по-російськи», або «Визначення, яке б сподобалося Джорджу Орвеллу.» Йдеться про винахід Кремля на кшталт «суверенної демократії.» Якщо перекласти це на звичайну мову, то це рівнозначне придушенню незалежних ЗМІ, зменшенню повноважень російського парламенту, ліквідації незалежної судової системи. Газета звертає увагу на «виборчу реформу», яка скріпила домінування про-кремлівської партії «Єдина Росія,» зокрема, надання Кремлю понад шістдесяти приводів для недопущення небажаних кандидатів або партій до участі у виборах, повернення до відкинутої політики «дострокового голосування.» Інакше кажучи, підсумовує часопис, лишається все менше надій, що президентські вибори восьмого року будуть відкритими. «Ми дуже сподіваємося, -- мовиться в редакційній, -- що коли Буш говорить про «демократію по-російськи,» він має на увазі дещо інше, ніж описане вище.»

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG