Спеціальні потреби

Актуально

США підтримають реформування в Україні системи судочинства

Сполучені Штати Америки заявили про свою підтримку реформуванню української системи судочинства. Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про початок нового проекту, який сприятиме підвищенню її прозорості та підзвітності.

Лише на початковому етапі Вашингтон витратить на це два з половиною мільйони доларів. Оглядачі відзначають, що це перша угода про співпрацю з українським урядом після багаторічної перерви. Ідея реформувати судочинство обговорюється в Україні з часу проголошення незалежності. Але відтоді воно зазнало лише косметичних змін. Соціологи констатують - громадяни все більше зневірюються у справедливості суддів і вважають систему наскрізь корумпованою. Прагнення української влади змінити ситуацію підтримало Агенство США з міжнародного розвитку. ''Зараз виникла унікальна можливість, - каже працівник агентства USAID Олександр Піскун, - зустрілися суспільні очікування і бажання влади реформувати цей дуже важливий інститут. Це вперше за багато років розроблена концепція, вперше за багато років є політична воля почати імплементувати реформу і, вперша за багато років, коли американський уряд серйозно фінансово підтримав співпрацю з державними органами в реформуванні судівництва. До цього ми мали леше проекти на підтримку недержавного сектору, мас-медіа, тощо''.

Проект має два напрямки - технічна допомога судам та вдосконалення системи судочинства. Сама реформа дуже складна і може тривати до 15 років. Але нині головне - посадити всі зацікавлені сторони за круглий стіл, щоб вони дійшли порозуміння.

Керівник проекту Дейвід Вон 20 років тому навчався у Харкові. Згодом працював у Росії, Польщі та Казахстані. Домомогав реформувати судочинство в цих країнах. Тому впевнений в успішності українського проекту за наявності політичної волі. Він каже так: ''Ми хочемо бачити суддів, які зацікавлені служити суспільству і людям, які приходять до них зі своїми суперечками, або за захистом прав. Ми сподіваємося на покращення в цьому. Ми хочемо бачити людей, які, йдучи до суду, будуть впевнені у його справедливості''.

Посол США в Україні Уільям Тейлор вважає, що будь-яка українська влада має бути зацікавлена повернути довіру до судів. ''Проект, який ми сьогодні оголошуємо важливий не тільки для розвитку демократії, а й економіки. Коли інвестори шукають, куди вкласти гроші, вони зважають, чи панує в країні верховенство права'', - каже він. Проект розрахований на півтора роки. Але якщо результати реформування будуть успішними, Сполучені Штати можуть продовжити його фінансування.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG