Спеціальні потреби

Актуально

Кондоліза Райс прибула на Близький Схід

Сьогодні у близько-східну зону конфлікту прибула Державний секретар Сполучених Штатів Кондоліза Райс. Першою її зупинкою став Бейрут. Її основна місія - координація міжнародних зусиль для врегулювання ізраїльсько-ліванського конфлікту.

Експерти зазначають, що її візит покликаний продемонструвавши підтримку демократії у Лівані, який вже 13 день потерпає від ізраїльських бомбардувань та конфронтації між угрупованням Гезболла та Ізраїлем на південному кордоні країни. У ході візиту Райс зустрілась з Прем'єр-міністром Лівану Фуадом Сініорою. Як відомо, він та інші ліванські офіційні особи наполягає, аби адміністрація Буша закликала до негайного припинення вогню, що досі не було зроблено. За словами американських офіційних осіб, цей, вже третій візит Райс до Лівану, має на меті продемонструвати уряду Сініори та ліванському народу занепокоєння та підтримку Сполучених Штатів.

Мета візиту Райс - ирішити з лідерами країни, яким чином уряд Лівану може зміцнити контроль над країною. Між тим, адміністрація Буша не сприймається як абсолютно неупереджений посередник у близькосхідному конфлікті через її постійну підтримку Ізраїлю, а також ведучу роль в іракській війні. Останні два тижні Вашингтон провину за конфлікт складав на бойовиків угруповання Гезбола, вимагаючи їхнього роззброєння, та заявляв, що Ізраїль має право на захист. Сполучені Штати до сьогодні не чинили тиску на свого основного партнера у регіоні з тим, щоб останній припинив вогонь.

Між тим, надходить інформація, що дипломатична місія Держсекретаря Райс не отримала підтримки ряду інших арабських країн через їхні побоювання бути запідозреними у причетності до конфлікту. Саме Сполучені Штати є основним поставником зброї Ізраїлю. Натомість представники цих арабських країн, зустрінуться у середу у Римі на міжнародній конференції, покликаній врегулювати ізраїльсько-ліванський конфлікт.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG