Спеціальні потреби

Актуально

БЮТiвцi домагаються розпуску парламенту

Блок Юлії Тимошенко продовжує вимагати від Президента Ющенка розпустити парламент. Сьогодні депутати від БЮТ написали заяви про вихід із фракції і закликали зробити це депутатів із Нашої України. Текст заяви озвучила сама Тимошенко:

«З метою надання президентовi України додаткових конституцiйних пiдстав для призначення позачергових виборiв до Верховної Ради України стверджуємо готовнiсть достроково припинити свої повноваження народних депутатiв України...»

Юлія Тимошенко, за відсутності у парламентській залі, знову організувала для журналістів відкрите засідання своєї фракції. Всі її депутати на ньому написали заяву про вихід із фракції, що має означати втрату ними депутатських мандатів. Тимошенко посилаєтсья на статтю Конституції, яка визначає: Верховна Рада недієздатна, якщо її чисельність складає менше 300 депутатів. Втiм для цього Тимошенко потрібна підтримка союзників з Нашої України:

«До волевиявлення нашої фракцiї мають долучитися депутати фракцiї Наша Україна для того, щоби достроково позбавити повноважень парламент, в якому себе зганьбила продажна, корумпована бiльшiсть».

Тимошенко при цьому послалася на статтю Конституцiї, яка вимаагає для розпуску парламенту волевиявлення щонайменше 151 депутата. 125 депутатів Блоку Юлії Тимошенко підписали заяви про вихід з фракції.

Однак, самі нашоукраїнці не в захваті від такої ініціативи Юлії Тимошенко і кажуть, що не бачать практичного сенсу в діях лідерки БЮТ. Як сказав Роман Зварич, достеменно незрозумiло, чого домагаються депутати вiд БЮТ:

«Точно незрозумiло, яка iнiцiатива БЮТ. Чи вони нас закликають вийти з фракцiї – ми цього не будемо робити – чи вони нас закликають складати заяву про припинення повноважень – ми цього теж не будемо робити. Конкретно, про що йде мова, я таки не можу зрозумiти. Я би просив, щоби якраз представники БЮТ дуже чiтко сформулювали, що вони мають на увазi. Чи вони мають на увазi створити, штучно створити обставини, за якими президент України мiг би або був би навiть зобов`язаний достроково припинити повноваження Верховної Ради України...»

Не подобаються ініціативи Тимошенко і коаліціантам. Вже у вівторок вони мають намір внести зміни про постанову про розподіл парламентських комітетів. Тобто, фактично йдеться про скорочення кількості комітетів, які зараз належать опозиції. А Віктор Янукович каже, що подібна поведінка жодної користi не приносить:

«Цi виступи, вони не додають стабiльностi ситуацiї в державi i взагалi не сприють сьогоднi роботi Верховної Ради».

Віце-спікер Адам Мартинюк прямо каже про те, що норми Конституції, до яких апелює Тимошенко, не підкріплені законами, які би виписували механізм таких дій, і що ці закони не скоро з`являться. У разі, якщо БЮТ не хоче бути представленим у Раді, то його квоту можуть розподілити між собою інші фракції – заявив Мартинюк.

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG