Спеціальні потреби

Актуально

БЮТiвцi домагаються розпуску парламенту

Блок Юлії Тимошенко продовжує вимагати від Президента Ющенка розпустити парламент. Сьогодні депутати від БЮТ написали заяви про вихід із фракції і закликали зробити це депутатів із Нашої України. Текст заяви озвучила сама Тимошенко:

«З метою надання президентовi України додаткових конституцiйних пiдстав для призначення позачергових виборiв до Верховної Ради України стверджуємо готовнiсть достроково припинити свої повноваження народних депутатiв України...»

Юлія Тимошенко, за відсутності у парламентській залі, знову організувала для журналістів відкрите засідання своєї фракції. Всі її депутати на ньому написали заяву про вихід із фракції, що має означати втрату ними депутатських мандатів. Тимошенко посилаєтсья на статтю Конституції, яка визначає: Верховна Рада недієздатна, якщо її чисельність складає менше 300 депутатів. Втiм для цього Тимошенко потрібна підтримка союзників з Нашої України:

«До волевиявлення нашої фракцiї мають долучитися депутати фракцiї Наша Україна для того, щоби достроково позбавити повноважень парламент, в якому себе зганьбила продажна, корумпована бiльшiсть».

Тимошенко при цьому послалася на статтю Конституцiї, яка вимаагає для розпуску парламенту волевиявлення щонайменше 151 депутата. 125 депутатів Блоку Юлії Тимошенко підписали заяви про вихід з фракції.

Однак, самі нашоукраїнці не в захваті від такої ініціативи Юлії Тимошенко і кажуть, що не бачать практичного сенсу в діях лідерки БЮТ. Як сказав Роман Зварич, достеменно незрозумiло, чого домагаються депутати вiд БЮТ:

«Точно незрозумiло, яка iнiцiатива БЮТ. Чи вони нас закликають вийти з фракцiї – ми цього не будемо робити – чи вони нас закликають складати заяву про припинення повноважень – ми цього теж не будемо робити. Конкретно, про що йде мова, я таки не можу зрозумiти. Я би просив, щоби якраз представники БЮТ дуже чiтко сформулювали, що вони мають на увазi. Чи вони мають на увазi створити, штучно створити обставини, за якими президент України мiг би або був би навiть зобов`язаний достроково припинити повноваження Верховної Ради України...»

Не подобаються ініціативи Тимошенко і коаліціантам. Вже у вівторок вони мають намір внести зміни про постанову про розподіл парламентських комітетів. Тобто, фактично йдеться про скорочення кількості комітетів, які зараз належать опозиції. А Віктор Янукович каже, що подібна поведінка жодної користi не приносить:

«Цi виступи, вони не додають стабiльностi ситуацiї в державi i взагалi не сприють сьогоднi роботi Верховної Ради».

Віце-спікер Адам Мартинюк прямо каже про те, що норми Конституції, до яких апелює Тимошенко, не підкріплені законами, які би виписували механізм таких дій, і що ці закони не скоро з`являться. У разі, якщо БЮТ не хоче бути представленим у Раді, то його квоту можуть розподілити між собою інші фракції – заявив Мартинюк.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG