Спеціальні потреби

Актуально

Чи знову будуть спецiальнi економічні зони?

В Україні повинна вiдновитися діяльність спеціальних економічних зон. З такою пропозицією виступив парламентський бюджетний комітет. Його керівник Микола Азаров вважає, що цей крок стимулюватиме інвестиційну діяльність. Однак критики попереджають – створення територій із податковими пільгами може призвести до відновлення корупційних схем та значних втрат бюджету.

В Україні знову повиннi дiяти спеціальні економічні зони та технопарки із пільговим податковим режимом. Резолюцію із такою вимогою парламентський бюджетний комітет направив уряду. Голова комітету Микола Азаров вважає помилкою скасування цих зон минулого року і пропонує відновити їх з початку 2007. За його словами, Антикризова коаліція у складі соціалістів, комуністів та Партії регіонів готова підтримати цю ідею:

«Не можна безперервно кидатися з боку в бік. То відміняти, то запроваджувати, то знову скасовувати пільги під усілякими миловидними приводами. Тому ми повинні раз і назавжди сказати, що дії уряду Тимошенко в 2005 році були помилкою. Ми її визнаємо, як уряд і Верховна Рада. Ми відновимо довіру інвесторів і в майбутньому ніколи не дозволимо, щоб ефективні інвестиційні проекти переривалися».

Так само Азаров пропонує збільшити ставки імпортних мит на цілу низку продукції і повернути їх до рівня 2004 року:

«Внаслідок нічим не обгрунтованої митної політики з початку 2005 року стало складатися неприйнятне для країни від`ємне сальдо торговельного балансу, яке тільки в першому півріччі нинішнього року перевищило минулорічні показники і досягло 2,6 мільярди доларів. Це просто неприйнятно з точки зору національної економічної безпеки. Тому найважливішим завданням уряду буде грамотне та неконфліктне відновлення захисту, яке дозволить ліквідувати від`ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу і забезпечить на 2008 рік позитивний баланс країни».

Всі ці кроки мають стимулювати українських виробників. Бюджетний комітет також обіцяє не переглядати у бік погіршення нинішніх умов системи спрощеного оподаткування. Підрахунки показують, що ці ініціативи означатимуть зниження доходів від податків на суму майже 10 мільярдів гривень.

У пропозиціях бюджетного комітету – немає логіки, вважає депутат із Блоку Юлії Тимошенко Сергій Терьохін. Адже збільшення митних ставок обмежує імпорт. А відновлення спеціальних зон, навпаки, надає імпортерам пільги. Однак не всім – а лише тим, кому визначить уряд. Відтак, з`являється грунт для корупції та зловживань.

Виконуючий обов`язки міністра фінансів Віктор Пинзеник додає, що відновлення вільних економічних зон суперечить Конституції, оскільки вона гарантує рівність всім суб`єктам підриємницької діяльності. Цей крок матиме й негативні економічні та соціальні наслідки. Пинзеник передбачає згортання багатьох інвестпроектів, які не зможуть конкурувати із пільговиками. Він також прогнозує складнощі із виконанням багатьох соціальних програм через недоотримання коштів.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG