Спеціальні потреби

Актуально

Чи знову будуть спецiальнi економічні зони?

В Україні повинна вiдновитися діяльність спеціальних економічних зон. З такою пропозицією виступив парламентський бюджетний комітет. Його керівник Микола Азаров вважає, що цей крок стимулюватиме інвестиційну діяльність. Однак критики попереджають – створення територій із податковими пільгами може призвести до відновлення корупційних схем та значних втрат бюджету.

В Україні знову повиннi дiяти спеціальні економічні зони та технопарки із пільговим податковим режимом. Резолюцію із такою вимогою парламентський бюджетний комітет направив уряду. Голова комітету Микола Азаров вважає помилкою скасування цих зон минулого року і пропонує відновити їх з початку 2007. За його словами, Антикризова коаліція у складі соціалістів, комуністів та Партії регіонів готова підтримати цю ідею:

«Не можна безперервно кидатися з боку в бік. То відміняти, то запроваджувати, то знову скасовувати пільги під усілякими миловидними приводами. Тому ми повинні раз і назавжди сказати, що дії уряду Тимошенко в 2005 році були помилкою. Ми її визнаємо, як уряд і Верховна Рада. Ми відновимо довіру інвесторів і в майбутньому ніколи не дозволимо, щоб ефективні інвестиційні проекти переривалися».

Так само Азаров пропонує збільшити ставки імпортних мит на цілу низку продукції і повернути їх до рівня 2004 року:

«Внаслідок нічим не обгрунтованої митної політики з початку 2005 року стало складатися неприйнятне для країни від`ємне сальдо торговельного балансу, яке тільки в першому півріччі нинішнього року перевищило минулорічні показники і досягло 2,6 мільярди доларів. Це просто неприйнятно з точки зору національної економічної безпеки. Тому найважливішим завданням уряду буде грамотне та неконфліктне відновлення захисту, яке дозволить ліквідувати від`ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу і забезпечить на 2008 рік позитивний баланс країни».

Всі ці кроки мають стимулювати українських виробників. Бюджетний комітет також обіцяє не переглядати у бік погіршення нинішніх умов системи спрощеного оподаткування. Підрахунки показують, що ці ініціативи означатимуть зниження доходів від податків на суму майже 10 мільярдів гривень.

У пропозиціях бюджетного комітету – немає логіки, вважає депутат із Блоку Юлії Тимошенко Сергій Терьохін. Адже збільшення митних ставок обмежує імпорт. А відновлення спеціальних зон, навпаки, надає імпортерам пільги. Однак не всім – а лише тим, кому визначить уряд. Відтак, з`являється грунт для корупції та зловживань.

Виконуючий обов`язки міністра фінансів Віктор Пинзеник додає, що відновлення вільних економічних зон суперечить Конституції, оскільки вона гарантує рівність всім суб`єктам підриємницької діяльності. Цей крок матиме й негативні економічні та соціальні наслідки. Пинзеник передбачає згортання багатьох інвестпроектів, які не зможуть конкурувати із пільговиками. Він також прогнозує складнощі із виконанням багатьох соціальних програм через недоотримання коштів.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG