Спеціальні потреби

Актуально

У США рекордні ціни на бензин

У зв'язку із триваючою кризою на Близькому Сході ціни на бензин у Сполучених Штатах піднялись до рекордно високої позначки - майже 80 центів за літр найдешевшого бензину.

Америка, яка споживає найбільше пального в світі, практично фінансує такі ворожі для себе режими як Іран та Венесуела. Така ситуація викликає занепокоєння стосовно енергетичної безпеки країни. Президент Буш навіть поставив діагноз державі «наркотична залежність від нафти». Аби побороти хворобу, адміністрація запропонувала збільшити на 22 відсотки дослідження альтернативних джерел енергії. Однак, є люди, які говорять, що побороти залежність можна за допомогою вже існуючої технології протягом 10 - 15 років. Мова йде про етанол, який частково або повністю може замінити бензин, і виробляється з кукурудзи.

Фермер Дерел Гаак отримає подвійний прибуток з цьогорічного врожаю кукурудзи. По-перше, до списку споживачів його продукції приєднався місцевий завод з виробництва етанолу, що автоматично збільшило попит на його товар. По-друге, Дерел є власником частини цього заводу. Тож він також отримає прибуток від автомобільного палива, виробленого з його кукурудзи. ''Ми передбачали повернення інвестиції у розмірі 20 – 25 відсотків. Виглядає, що прибуток буде не менший за цю цифру. Хоча зараз все йде навіть краще'', - говорить він.

Збільшення попиту на етанол у Сполучених Штатах вигідно не лише для Дерела Гаака, але і загалом для економіки штату Айова, в якому він проживає. З кожного долара, витраченого на іноземну нафту, лише 12 центів осідає у місцевій громаді. З кожного долара, витраченого на етанол – 67 центів повертається в економіку Айови. ''Я це називаю додатковою вартістю. Прибутки цієї компанії повертаються у місцеву економіку і витрачаються у місцевих продуктових крамницях, магазинах меблів, у авто салонах тощо'', - говорить Дерел.

Етанол допомагає зменшити американську залежність від іноземної нафти. До того ж, етанол більш екологічно чистий порівняно з бензином. Однак, про це альтернативне паливо заговорили лише тоді, коли піднялися ціни на бензин. Як говорить Монті Шо з асоціації альтернативного пального штату Айова, коли нафта коштувала 10 доларів за барель, етанол був занадто коштовний аби завоювати ринок. Коли ціна підійшла до 45 доларів за барель, етанол став конкурентноздатним. Коли ж ціна перескочила за 70, кукурудзяне паливо стало вигідною справою. ''Зараз ми бачимо, що нафтопереробні заводи від Мейну до Флориди і Техасу додають у бензин етанол. Скажімо у Каліфорнії в кожному літрі бензину є певний відсоток етанолу не тому, що цього вимагають закони, а тому, що це - найбільш дешеве джерело октану'', - говорить Шо.

На даний момент нафтопереробники додають лише 10 відсотків етанолу до бензину. В країні немає достатньо кукурудзи, аби замінити 530 мільярдів літрів бензину, які американці споживають щороку. Однак, каже Монті Шо, уряд США міг би спонукати до збільшення виробництва етанолу та випуску гібридних автомобілів, які можуть їздити як на звичайному бензині так і на пальному, 85 відсотків якого складає етанол. ''Вже сьогодні ми маємо технологію, яка може дозволити нам випускати достатньо етанолу, аби замінити 85 відсотків звичайного бензину в машинах, які можуть працювати як на бензині так і на електроенергії. Це б повністю усунуло потребу імпорту нафти. Це, звичайно, не можливо зробити за одну ніч. Нам потрібно повністю поміняти наші автомобілі. Але якщо б американці сьогодні сказали, що не куплять жодної машини, яка не обладнана гібридною технологією, то вже за 10-15 років ми б подолали нашу нафтову залежність. Не просто зменшили, а повністю ліквідували'', - додає Шо.

А на думку Монті, за продуманих інвестицій та політичної волі, високі ціни на пальне сьогодні можуть обернутися позитивним результатом для американців завтра.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG