Спеціальні потреби

Актуально

З корупцiєю борються також у США

Навіть попри стабільні уряди, корупція існує і в західних країнах. Американські компанії Енрон і Ворлдком, мабуть, найчастіше приходять на думку, коли мова заходить про корпоративні зловживання.

Але корупція у світі бізнесу є частим явищем, кажуть оглядачі, і не настільки сенсаційним, як це прийнято вважати. У 2000-му році компанія Енрон звітувала про 100-мільярдні прибутки. То ж коли рік пізніше Енрон оголосив про банкрутство, усі були шоковані. Працівники компанії залишились без роботи і пенсійного фонду, а деякі інвестори втратили усі свої заощадження. Згодом керівництво Енрону визнали винним у шахрайстві і намаганнях приховати борги на сотні мільйонів доларів.

Наступним був Ворлдком. Телекомунікаційна компанія вважалась однією з найвпливовіших у світі. Однак у 2002 Комісія з цінних паперів і біржових операцій виявила, що представники компанії перебільшили вартість активів на 11 мільярдів доларів.

Після цього у центрі скандалів опинилися керівники промислового гіганта ''Тайко Інтернешенл'' та телевізійна зірка кухонних рецептів Марта Стюарт. Вендел Ролс, який очолює Центр громадської чесності каже, що корпоративна корупція не є нічим новим. «Це відбувається останні 150 років. Рокефелери, Моргани, Вандербільти - вони це все робили у кінці ХІХ, на початку ХХ століть. Вони з цього отримали величні прибутки. Саме тому їх називали баронами-розбійниками», - додає він.

Кімберлі Еліот є авторкою книжки про корупцію в глобальній економіці. Вона каже, що корпоративні зловживання виходять далеко поза кордонами США. «Деякі європейські країни дозволяли своїм корпораціям списувати з податків гроші, видані на хабарі. Це, до речі, вважалося нормальним веденням бізнесу. Але цього більше не дозволяють», - говорить вона.

Між тим професор Мерилендського університету Пітер Морісі каже, що в Америці є закони, які роблять керівників корпорації та аудиторів підзвітними. Він не погоджується, що існуючі правила необхідно робити жорсткішими і говорить так: «Нам не треба дуже пильно стежити за бухгалтерами і приставляти до них федеральних аудиторів, які наглядатимуть за кожним їхнім кроком».

Однак Вендел Ролс переконаний, що жорсткіші закони вкрай необхідні, і найкращим методом боротьби з корупцією є її викривання. «Ми повинні засвітити світло у темні кути і показати тих, які намагаються шахрувати і обійти закони, а також зробити уряд підзвітним на усіх рівнях. Усі, хто отримує прибутки за рахунок американців чи будь-де у світі повинні бути підзвітними у тому, як вони заробили свої гроші».

Оглядачі кажуть, що випадок з Енроном показав, що чимало успішних компаній не є такими надійними, як здається на перший погляд. Тому важливо карати відповідальних за зловживання, аби відновити довіру інвесторів до корпоративного бізнесу.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG