Спеціальні потреби

Про місію ЄС на кордоні України та Молдови


43 мільйони євро втратила Україна за останні 9 місяців внаслідок контрабанди курячого м’яса через українсько-молдовський кордон. Про це повідомив голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні генерал Ференц Банфі.

Глава Місії зазначив, що фахівцями Місії Європейського Союзу на українсько-молдовському кордоні неодноразово фіксувались факти контрабанди партій курятини, спиртних напоїв та цигарок.

Генерал Ференц Банфі підкреслив, що «не хоче давати оцінку владі невизнаної придністровської молдавської республіки, але бюджет України внаслідок їхніх дій має значні втрати». Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні наголосив на необхідності доопрацювання українського законодавства у частині, яка передбачає відповідальність за перевезення контрабандних вантажів через кордон. Генерал Банфі зазначив, що був «приємно здивований» роботою української митної служби, хоча гостро відчувається недостатнє технічне обладнання і матеріальне фінансування. Він наголосив на недоліках у рішеннях судових органів України у справах, які стосуються фактів контрабанди через кордон.

Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні навів приклад, коли на молдовському кордоні були затримані 18 тонн контрабандного м’яса, але за рішенням Роздільнянського районного суду в Одеській області, партію м’яса повернули у Придністров’я після трьохмісячного зберігання:

«Влада невизнаної придністровської республіки, реагуючи на рішення суду, салютувала контрабандистам», - сказав генерал Ференц Банфі, наголосивши на необхідності збільшення штатів прикордонних та митних служб на українсько-молдовському кордоні та зміцнення їх матеріально-технічної бази. «Успіхи контрабандистів пов’язані перш за все з послабленням контролю на кордоні».

«Тепер подумайте, які думки приходили в голову митникам і прикордонникам, які були раді дослідити справу і раділи від результатів свої роботи. Вони доклали чимало зусиль. Але, наприкінці побачили, що жодного результату це не мало», - йдеться в заяві Ференца Банфі.

Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні Ференц Банфі відвідав контрольно-пропускний пункт «Платонове», де у підрозділі офісу нині працює 10 осіб. Це громадяни Великобританії та Польщі. Під час зустрічі з місцевими журналістами він висловив надію на поглиблення співпраці Місії з прикордонними та митними службами України і Молдови. На його думку, саме нові митні правила, які діють нині на кордоні двох країн, сприяють контрольованості ситуації:

«Це великий крок на шляху розвитку прикордонних митних служб. Не вдоволеною стороною є перш за все контрабандисти, всі, хто одержує від контрабанди значні прибутки».

Місія ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні розпочала свою діяльність 30 листопада минулого року. Вона є консультативним і технічним органом. Нині штат Місії нараховує 158 осіб з 16 країн ЄС і трьох країн СНД.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG