Спеціальні потреби

Джордж Буш зустрівся з Тоні Блером


Hа зустрічі в американській столиці президент США Джордж Буш та Прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зазначили, що будь-яка угода про припинення вогню в Лівані повинна створити умови для довготривалого миру.

Водночас вони погодилися на необхідності надіслати до південного Лівану міжнародні миротворчі сили. Після зустрічі у Білому Домі, Президент Буш та Прем'єр-міністр Тоні Блер ознайомили журналістів з планом, покликаним покласти край конфлікту між Ізраїлем та Гезболою.

«До регіону в суботу повертається Держсекретар Райс. Вона співпрацюватиме з керівниками Ізраїлю та Лівану для встановлення довготривалого миру і стабільності обох цих держав», - сказав Буш. За його словами, ця зустріч має послужити фундаментом для запровадження резолюції ООН стосовно надіслання до Лівану багатонаціональних миротворчих сил, щоб спинити кровопролиття та уможливити гуманітарну допомогу тисячам людей, які переїхали зі своїх домівок. «Наша мета - досягнення довготривалого миру, за якого вільний, демократичний і незалежний уряд Лівану матиме владні повноваження над усією територією країни. Ми воліємо бачити Ліван вільним від збройних угруповань та іноземного вторгнення. Ліван, який будує свою власну долю, як це передбачають схвалені Радою Безпеки ООН резолюції 15-59 та 16-80 (шістнадцять-вісімдесят)», - наголосив Буш.

Прем'єр-міністр Британії Тоні Блер назвав ситуацію на Близькому Сході суцільною трагедією не лише для самих Лівану та Ізраїлю, а й для цілого регіону. «Масштаби руйнувань очевидні. Втрачені безвинні життя як у Лівані, так і в Ізраїлі. Сотні тисяч людей залишили свої домівки - знову ж таки в Лівані та Ізраїлі. Це також страшний удар по демократії в Лівані», - зазначив Блер. Він є єдиним європейським лідером, який підтримав відмову Президента Буша закликати до беззастережного припинення Ізраїлем кампанії проти Гезболи. І це - попри значний тиск на нього у Великобританії відмежуватися від політики американського президента.

Стівен Вол - колишній радник Тоні Брера говорить так: «Гадаю, нам слід приєднатися до решти світу в заклику до негайного припинення вогню. Може це створить тиск на американців, які відтак потиснуть на уряд Ізраїлю». Натомість лідери США і Великої Британії наполягають, що будь-яке рішення повинно враховувати фактори, які перешкоджатимуть майбутній демократичній Палестині встановити добросусідські відносини з Ізраїлем. Обидва лідери також закликають Сирію та Іран не підтримувати Гезболу, яка контролює значну частину південного Лівану а, натомість, приєднатися до запланованих на наступний тиждень обговорень конфлікту на міжнародному рівні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG