Спеціальні потреби

До України прибув Бабчук з кубком Стенлі


Сьогодні до України прибула одна з найпрестижніших хокейних нагород – кубок Стенлі. До столиці її привіз гравець клубу з Кароліни Антон Бабчук. Він починав свою спортивну кар'єру у Києві. За традицією, переможці найпрестижнішого професійного кубку Північної Америки мають право лише на одну добу звозити трофей на батьківщину. Детальніше про те, як зустрічали Бабчука у Києві йдеться в розмові Анни Дидик з нашим київським кореспондентом Русланом Дейниченко.

АД: Руслане, як зустрічали Бабчука у Києві?

РД: Добрий вечір! Зустріч була дуже теплою. Близько першої години кубок прибув до Бориспільського аеропорту і відразу після цього двадцятидворічний Антон Бабчук повіз його у спортивний клуб «Авангард». Саме в ньому він починав грати у хокей і вдосконалював майстерність протягом дев'яти років. Саме тут всі охочі могли сфотографуватися як і з трофеєм, так і з самим Антоном. Увечері кубок виставлять в одному з найпрестижніших клубів столиці і вже сьогодні ввечері його перевезуть далі. Я нагадаю, що кубок Сенлі вдруге відвідує Україну. Два роки тому найвищу нагороду професійного хокею привозив до Києва український хокеїст Руслан Федотинко, володар кубка і гравець клубу НХЛ Тампа Бей Лайтнінг.

АД: Антон Бабчук народився у Києві, але грає за збірну Російської Федерації. Чому так сталося, як сам гравець це пояснює?

РД: Причина є досить типова для українських хокеїстів. На Батьківщині проявити свій спортивний талант було практично неможливо, та й досі в Україні немає жодного катка відповідного рівня. Та й чемпіонат країни не проводиться. Тому, багато українців грають за російські або білоруські клуби. Щоб потрапити в основний склад тамтешніх команд, бажано мати громадянство і багато українців ідуть на цей крок. Але Антон Бабчук каже, що вважає себе українцем, і тому привіз трофей до Києва. До речі, у складі Кароліни цього року кубок Стенлі завоював ще один українець, уродженець донецька, Олег Твердовський. Він довгий час перед тим, як поїхати до Сполучених Штатів, захищав кольори Омського Авангарду. Тому, вирішив повезти кубок саме до цього міста, а не до Донецька.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG