Спеціальні потреби

В Чікаґо хочуть підняти мінімальну зарплатню. Але не усім


Законодавці міста Чікаґо ухвалили рішення, яке вимагає від магазинів, що займаються розпродажем товарів за низькими цінами, платити своїм робітникам так званий ''прожитковий мінімум'', а саме не менше 10 доларів на годину.

Але новий закон викликав неоднозначну реакцію роботодавців і простих мешканців міста. Міська Рада Чікаґо проголосувала за закон, який вимагатиме від великих дисконтних крамниць платити своїм робітникам щонайменше 10 доларів на годину, а також додаткові три долари у вигляді працедавчих пільг. Все це має статися до 2010 року. Закон стосується магазинів, які займають площу у вісім тисяч 300 метрів квадратних і більше, а також показують щорічний обіг на суму не меншу ніж один мільярд доларів. Трудові профспілки навели докази того, що початкова зарплатня в таких магазинах не йшла в ногу з інфляцією і дедалі зростаючим прожитковим мінімумом. Законодавець Чикаґо Джо Мор голосував за прийняття такого закону. ''Хочеться бути впевненим, що коли такий магазин відкриється посусідству, то він допомагатиме нашим людям, а не експлуатуватиме їх'', - говорить він.

Втім, мер Чікаґо Ричард Дейли та чимало представників ділових кіл виступали проти запровадження закону говорячи, що він приведе до зникнення в місті великих крамниць. ''Я втрачаю чимало грошей з податків за продаж, і нерухомість. Невже не зрозуміло?'', - каже Дейли. Він також занепокоєний тим, що місто може втратити робочі місця для людей, яким вони вкрай необхідні, особливо коли мова заходить про афро-американські громади. Перший і єдиний у місті магазин - Волмарт, який зараз реконструюють, може через новий закон виявитися у Чікаґо й останнім. Компанія говорить, що шукатиме альтернативну місцевість для своєї крамниці, але за межами міста.

Втім, противники закону не здаються і погрожують судовими позовами, щоб відмінити постанову про прожитковий мінімум. Говорить чікаґський бізнесмен Джеральд Роупер: ''Ми постали перед необхідністю опротестовувати закон, яким наші законодавці явно кажуть - Чікаґо закритий для бізнесів''. За новим законом, в районі Чікаґо зарплатню для своїх робітників нині зобов'язані підвищити 19 компаній, включно з такими роздрібними гігантами як Волмарт і Тарґет. Конгрес США на даний момент розглядає підвищення національного мінімуму, який зараз стоїть на позначці п'яти доларів і 15-ти центів за годину. Ця сума була визначена ще у 1997 році і відтоді не зростала. Якщо її підвищать, то автоматично зросте зарплатня 14-ти мільйонів американців.

XS
SM
MD
LG